اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با مسئولین شهرستان پارس آباد

  مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در سفر به شهرستان پارس آباد با فرماندار و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان دیدار و پیرامون مسایل و مشکلات زندان ، خانواده زندانیان و افزایش اشتغال مددجویان رایزنی نمود .  

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با رنجبر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد تعامل زندان و مجموعه دادسرا را یکی از عوامل مهم کاهش آسیب های درون زندان و همچنین بازدید های مستمر قضات دادسرا از زندان را در کاهش جمعیت کیفری زندانیان بسیار مثمر ثمر برشمرد .

 مدیرکل زندان ها ایجاد پروژه زندان جدید این شهرستان را در راستای خروج زندان ها از شهر بر اساس قانون دانسته و بر لزوم تسریع در روند اجرایی پروژه زندان پارس آباد در راستای رعایت حقوق شهروندی زندانیان و خانواده های ایشان تاکید نمود .

رنجبر دادستان شهرستان پارس آباد نیز ضمن تقدیر از حساسیت مدیرکل زندان ها برای پیگیری موضوعات زندان گفت : با توجه به اینکه شهرستان پارس آباد از لحاظ جمعیت دومین شهر استان می باشد و به تبع آن دارای جمعیت کیفری بالایی نیز هست . متاسفانه متهمین و محکومان این شهرستان به علت نبود زندان به شهرستان های اردبیل و مشکین شهر اعزام و نگهداری می شوند ، که این موضوع با عنایت به بعد مسافت باعث ایجاد مشکلات در اعزام و بدرقه آنان و نیز بروز برخی معضلات وآسیب های اجتماعی در ایاب وذهاب خانواده ها در امر تردد برای ملاقات زندانیان و پیگیری امورات قضایی را به دنبال داشته است.  وی افزود : احداث زندان جدید در پارس آباد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نیاز ضروری این شهرستان می باشد. اما با اعتبار شهرستانی این زندان سالها طول میکشد .

دادستان پارس آباد خواستار طرح مساله به صورت پروژه ملی  شد و افزود : « در سفر رئیس جمهور مساله را پیگیری خواهیم کرد .» فرماندار شهرستان پارس آباد نیز  ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور مدیرکل زندانهای استان در شهرستان پارس آباد برای  پی گیری اهداف سازمانی و استانی گفت : « با وجود مشکلات اقتصادی تلاش خواهد شد حمایتهای لازم را برای پروژه زندان شهرستان پارس آباد در سفراستانی ریاست جمهوری مورد نظر قرار دهیم . »

در ادامه این سفر فتحی مدیرکل زندانهای استان با حضور در بازداشتگاه و همچنین مرکز اشتغال زندانیان به صوره مستقیم و چهره به چهره با زندانیان دیدار و به مشکلات قضایی آنها رسیدگی نمود و دستورات لازم را در جهت حل مسایل و مشکلات آنها صادر نمود . مدیرکل زندان ها در بازدید از مرکز اشتغال اقدامات انجام یافته در خصوص اشتغال و حرفه آموزی را مثبت ارزیابی نموده و نسبت به استفاده کامل از ظرفیتها و پتانسیل های این منطقه برای افزایش اشتغال مولد زندانیان تاکید نمود.  

وی پس از بازدید از بازداشتگاه پارس آباد در جلسه مصالحه و اخذ رضایت برای دو جوان که حکم  قصاص نفس آنها صادر شده  شرکت نمود و با خانواده محکومان و خیرین در رابطه با کمک به حل مشکل و چگونگی اخذ رضایت برای آنها مذاکره و معاضدت نمود. در این جلسه فتحی تشریح کردند این دو جوان که به خاطر قتل عمد حدود ده  سال در زندان به سر برده اند و الان حکم قصاص برایشان صادر شده نادم و پشیمان هستند و کاملاً از کرده خود پشیمان هستند . وی استفاده از ریش سفید منشی و پا در میانی بزرگان اقوام را یکی از بهترین راهها برای مصالحه و اخذ رضایت از خانواده داغدار مقتول دانست .  

در حاشیه این خبر سهرابی  سرپرست  بازداشتگاه و مرکز اشتغال پارس اباد ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدیر کل و رئیس بازرسی ارائه گزارش از خلاصه عملکرد اقدامات انجام یافته در خصوص کاهش جمعیت کیفری و اقدامات مربوط به صلح و سازش و آزادی ۲۰ نفر از مددجویان و اقدامات اشتغال زایی مددجویان در مرکز اشتغال  اشاره نمودند.

 

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با دادستان شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با دادستان شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با زندانیان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با زندانیان بازداشتگاه شهرستان پارس آباد

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با تعدادی از خیرین شهرستان پارس آباد و شرکت در جلسه مصالحه

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با تعدادی از خیرین شهرستان پارس آباد و شرکت در جلسه مصالحه

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*