اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار و مقامات قضائی شهرستان گرمی

مدیرکل زندانهای استان طی دبدار با فرماندار ، رئیس دادگستری و دادستان  شهرستان گرمی مشکلات اعتباری و وضعیت موجود ابنیه و تاسیسات زندان این شهرستان را تشریح و خواستار کمک در جهت تسریع در ساخت زندان جدید شد . 

گفتنی است فتحی پس از حضور در شهرستان گرمی به همراه معاون اداری مالی و رئیس اداره بازرسی اداره کل زندانهای استان از پروژه  زندان جدید این شهرستان بازدید نمود و سپس با حضور در دفتر فرماندار به تشریح مشکلات اعتباری و وضعیت موجود زندان فعلی و پروژه زندان جدید پرداخت . وی در این نشست ضمن اعلام وضعیت موجود زندان شهرستان گرمی بر عدم تناسب فضای محدود موجود با تراکم جمعیت کیفری تاکید نمود و گفت : « هدف ما در نظام زندانبانی اسلامی تغییر رفتار مجرمانه زندانی به واسطه برنامه های فرهنگی و تربیتی می باشد . اما در زندان فعلی شهرستان گرمی با توجه به اینکه فضا محدود می باشد انجام این فعالیت ها توام با مشکل است . »

فتحی در ادامه افزود : « ما دنبال افزایش زندان نیستیم . بلکه حقوق شهروندی زندانیان ایجاب می کند که محل نگهداری آنها دارای استاندارهای مناسب باشد و بتوان برنامه های اصلاحی را در آن محل اجرا نمود . » وی با اشاره به ساخت زندان جدید این شهرستان با پیش بینی کلیه ظرفیت های مورد نیاز نگهداری محکومین مطابق با استاندارد های جهانی و حقوق شهرندی افزود : « این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما با وضعیت فعلی بودجه پیشرفت چندانی نخواهیم داشت . » وی خواستار مساعدت مجموعه شهرستان در تأمین بخشی از نیازها و اعتبارات لازم جهت پیشرفت هر چه سریعتر این پروژه شد.

بهشتی فرماندار شهرستان گرمی  نیز ضمن تاکید بر اهمیت مسائل مطرح شده توسط مدیرکل زندانها قول مساعدت جهت پیگیری را داد و از خدمات و برنامه های در دست اقدام مدیرکل زندان های استان جهت رفع مشکلات زندان شهرستان گرمی تقدیر نمود. وی با تاکید بر لزوم انجام برنامه های آموزشی در سطح جامعه برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی گفت : « یکی از بهترین راه حل هایی که می توان به کاهش جامعه آماری زندان ها کمک کرد . آگاه سازی مردم از آسیب های اجتماعی و تقویت وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه می باشد.»

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد رئیس دادگستری شهرستان گرمی نیز در دیدار مدیرکل زندانها بر تلاش همه جانبه برای حل مشکل اعتباری زندان گرمی از طریق پیگیری از مقامات اجرایی شهرستان تاکید نمود . گفتنی است در دیدارهای جداگانه ای با ریاست دادگستری شهرستان گرمی و دادستان این شهرستان ، طرفین برلزوم کاهش جمعیت کیفری و مجازات های جایگزین حبس تاکید نمودند.  

مدیرکل زندان های استان در بخش پایانی سفر به شمال استان ، با مددجویان زندان این شهرستان بصورت چهره به چهره دیدار و ضمن استماع مسایل و مشکلات آنها دستورات لازم را در جهت حل مشکلات قضائی و خانوادگی  مددجویان صادر نمود  .

دیدار با حجت الاسلام مهدوی راد رئیس دادگستری شهرستان گرمی

دیدار با حجت الاسلام مهدوی راد رئیس دادگستری شهرستان گرمی

بازدید مدیر کل زندانها از پروژه زندان جدید گرمی

بازدید مدیر کل زندانها از پروژه زندان جدید گرمی

دیدار چهره به چهره با مددجویان زندان شهرستان گرمی

دیدار چهره به چهره با مددجویان زندان شهرستان گرمی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*