اخبار کوتاه

دومین المپیاد ورزشی زندانیان ، در زندان اردبیل کلید خورد

دومین المپیاد ورزشی درون زندانها ، در زندان اردبیل با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان آغاز بکار نمود. در این دوره از مسابقات تعداد ۲۲۰ زندانی ورزشکار در ۸ رشته ورزشی با هم رقابت می پردازند.

مراسم افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان و ساجدی معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل در زندان اردبیل در رشته های ، والیبال ، تنیس روی میز ، ورزش همگانی ، بومی و محلی و دو میدانی ۱۰۰ متر  برگزار شد .

در این مراسم عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندان های استان اردبیل طی سخنانی با اشاره به نقش ورزش در روند اصلاح و تربیت و سلامت روانی و جسمی زندانیان گفت : « در محیط های بسته ای چون زندان که میزان تحرک نسبت به بیرون کمتر می باشد . نیاز به ورزش و حرکات ورزشی برای حفظ سلامت جسمی و روحی از هر زمان دیگر بیشتر احساس می شود. » وی از مددجویان ورزشکار خواست تا دیگر همسالان و هم بندی های خود را به ورزش و تحرک ترغیب کنند و سفیران سلامت در بندهای خویش باشند. عبدی با اشاره به نقش ورزش در کاهش استرس و اضطراب گفت : « فضای زندان و مشکلات زندانیان ناخواسته آنها را درگیر استرس می کند که اگر با کم تحرکی توام باشد احتمال بروز خیلی از بیماریها از جمله بیماری های قلبی و عروقی می رود . از این رو برگزاری مسابقات مختلف ورزشی میتواند مشوقی برای استمرار ورزش در زندان ها برای مقابله با استرس و اضطراب باشد. »

معاون اداری و مالی زندانهای استان در جمع  مددجویان ورزشکار زندان اردبیل گفت: « زندان اردبیل با بیشترین تراکم جمعیتی و امکانات کم ورزشی نیازمند مساعدت اداراتی همچون ورزش و جوانان است. » عبدی همچنین با قدردانی از عوامل فرهنگی و تربیتی زندان افزود: « با وجود تراکم جمعیتی در زندان ، می توان با تربیت مربیان ورزشی از بین مددجویان گام موثری در ورزش درون زندانها برداشت و همچنین پس از آزادی زندانیان انتظار کارآفرینی بواسطه ورزش را داشت. »

ساجدی معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل نیزگفت: « با وجود امکانات ورزشی اندکی که در اختیار زندان اردبیل قرار داده شده است شاهد فعالیت ها و مسابقات با ارزشی هستیم و این ناشی از کار دلسوزانه مسئولین ذی ربط از جمله مدیر زندان است. »

معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل در رابطه با برگزاری دوره های تربیت مربی رشته های ورزشی و اعزام مربی در رشته های مختلف به زندان اردبیل قول مساعد داد و اظهار امید واری کرد با رویکردی که در زندان اردبیل به ورزش زندانیان وجود دارد استعداد های خوبی به ورزش شهرستان معرفی شود.

در این مراسم مسئولین دو اداره به صورت نمادین اقدام به بازی فوتبال دستی کرده و مسابقات را افتتاح نمودند.  المپیاد ورزشی درون زندانها تا پایان مرداد ماه ادامه دارد و نفرات و تیم های منتخب ضمن تشویق مادی برای استفاده از مرخصی تشویقی به شورای طبقه بندی زندان معرفی خواهند شد. 

مراسم افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان

مراسم افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان

مراسم افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان

عبدی معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*