اخبار کوتاه

در نشست معرفتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل بر ترویج فرهنگ بسیج در تمام حوزه های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی تاکید شد

به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج ، نشست معرفتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل با حضور فتحی فرمانده پایگاه و مدیرکل زندان های استان و حجت الاسلام و المسلمین عابدی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان به میزبانی زندان اردبیل برگزار شد .

در این نشست ابتدا فتحی فرمانده پایگاه مقاومت امام موسی ابن جعفر (ع) اداره کل زندان های استان اردبیل طی سخنانی به تشریح خدمات بسیج به انقلاب پرداخت و گفت : « پیروزی های جبهه مقاومت مدیون تفکر و اندیشه بسیج است . » وی از اندیشه بسیج بعنوان بن مایه دکترین انقلاب اسلامی ایران نام برد و افزود : « اگر تفکر بسیجی در لایه لایه دولت ، نهادها و دستگاه ها جاری و ساری باشد مشکلات مردم به آسانی حل می شود . » به گفته مدیرکل زندان های استان اردبیل بسیجی به دنبال این است که تا چه اندازه می تواند در کار و خدمت به مردم موثر واقع شود.  ایشان از ایجاد بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال مولد در زندان ها بعنوان یک حرکت بسیجی توسط کارکنان این مجموعه نام برد و افزود : « حرکت جهادی همان حرکت بسیجی است که نه در قید زمان و نه مکان و نه سختی کار اسیر نمی شود بلکه تنها هدفش کسب رضایت خداوند و خلق خداوند است . »

در ادامه این نشست معرفتی و بصیرتی که مدیر سازمان بسیج کارکنان استان نیز در آن حضور داشت . حجت الاسلام و المسلمین عابدی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان طی سخنان مشروحی به شرایط و الزمات تداوم حرکت بسیج در حکومت اسلامی پرداخت و گفت : « امام خمینی رحمت الله علیه ریشه بسیج را در قرآن به شجره طیبه تفسیر نمود . به همین دلیل است که بسیج توانسته فرهنگ انقلاب اسلامی و تفکر جهادی را گسترش دهد و علت پیش برندگی انقلاب بسیج است . » وی علت پایداری انقلاب اسلامی و ورود آن به پنجمین دهه از  عمر خویش را مردمی بودن و ریشه داشتن در دین خواند و افزود : « انقلاب اسلامی با تفکر بسیجی دهه چهارم از عمر پر برکت خویش را بر خلاف نظریه های نظریه پردازان غربی بحمد الله به پایان می برد و جشن می گیرد . »

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان اردبیل تاکید کرد : « اگر انقلاب اسلامی اتکال خویش را از مردم که همان نیروهای بسیجی هستند ببرد پا برجا نمی ماند . علت پایداری انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است . خیلی انقلاب ها رخ داده است . کدام یک از آنها توانسته ماهیت خویش را همچون انقلاب اسلامی ما حفظ کند ؟ » ایشان با انتقاد از عدم اطلاع رسانی از خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف گفت : « باید به نسلی که قبل از انقلاب را ندیده واقعیت ها را بنمایانیم . چون ما در اطلاع رسانی از خدمات انقلاب و خیانت های رژیم طاغوت کوتاهی میکنیم . دشمن با سو استفاده از این خلاء سعی می کند شبهه افکنی کند و چپاول رژیم پهلوی را خدمت جلوه دهد . » حجت الاسلام و المسلمین عابدی با اشاره به ؟آبادانی شهر ها و روستاهای کوچک بعد از انقلاب گفت : « این تفکر بسیجی است که همه جای وطن عزیزمان را یکسان می نگرد و مخالف تبعیض است . اگر به تاریخ این مملکت نگاه کنیم می بینیم قبل از انقلاب هیچ توجهی به روستا ها و شهر ها نمی شد. مگر آن زمان غرب و آمریکا در کنار حکومت پهلوی نبود ؟ چرا به فکر آبادانی روستاها و شهر های کوچک نبودند ؟! » وی با اشاره به پیشرفت های دفاعی کشور و دستاوردهای علمی و فن آوری آن را حاصل مدیریت و رهبری بسیجی و حرکت و تفکر بسیجی در این حوزه دانست و مشکلات اقتصادی که مردم گریبان گیر ان هستند را حاصل تفکر شبه لیبرال دانست و افزود : « اگر در این حوزه هم تفکر بسیجی وارد شد مشکلات حل می شوند. زیرا ما مردم و مملک غنی داریم . باید نحوه استفاده از این منابع به شیوه صحیح  مدیریت شود .  » 

در پایان این مراسم از چهار تن از بسیجیان و ایثارگران شاغل در زندانهای استان با اهداء لوح تجلیل شد .  

نشست معرفتی و بصیرتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل

نشست معرفتی و بصیرتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل

سخنرانی فتحی مدیر کل زندان ها در نشست معرفتی و بصیرتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل

سخنرانی فتحی مدیر کل زندان ها در نشست معرفتی و بصیرتی کارکنان بسیجی زندان های مرکز استان اردبیل

تجلیل از کارکنان بسیجی و ایثار گر به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

تجلیل از کارکنان بسیجی و ایثار گر به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*