اخبار کوتاه

در نشست فصلی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان اردبیل بر خودکفایی خانواده های زندانیان تاکید شد

 جلسه هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل با هدف ارتقای سطح عملکردی در حضور سرپرست اداره کل زندان های استان به میزبانی زندان مشگین شهر برگزار شد .

در این جلسه مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان اردبیل ، مشگین شهر ، گرمی ، پارس آباد و خلخال به ترتیب ضمن ارایه عملکرد ۹ ماهه سال جاری  در قالب نتمودار و تصویر مسایل و مشکلات انجمن های مربوطه را بیان نموده و نقاط قوت اقدامات خود را برای بهره برداری سایر انجمن ها به اشتراک گذاشتند .

در این جلسه جابر عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان با تقدیر از زحمات مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان گفت : « کمبود نیرو در تمام انجمن ها به طور واضح مشهود است و اکثراً خود مدیران عامل هستند که همه وظایف انجمن ها را به دوش می کشند . » وی با اشاره به اهمیت ، ضرورت و جایگاه انجمن های حمایت زندانیان در کمک به معیشت ، بهداشت ، آموزش و اشتغال خانواده های زندانیان گفت : « باید مدیران عامل انجمن ها ، از ظرفیت اعضای هیئت مدیره ، خیرین و مسوولین شهرستان مربوطه برای تقویت فعالیت های خود استفاده نمایند زیرا انجمن ها هر اندازه کار آمد باشند به همان میزان می توانند خانواده های بیشتری از زندانیان را تحت چتر حمایتی خویش قرار دهند . »

سرپرست زندان های استان در جمع مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان با تاکید بر شناسایی خیرین و معتمدین شهرستان خویش و دعوت آنها به جلسات هیئت مدیره انجمن از ظرفیت افراد صاحب نفس و ذی نفوذ شهرستان برای حل مشکلات زندانیان و خانواده های آنها بهره ببرند .  عبدی در بخش های دیگری از سخنان خویش با تاکید بر تقویت فعالیت های اقتصادی انجمن ها در راستای خدمت رسانی و گسترش دامنه حمایتی از خانواده های زندانیان نیازمند و تحت پوشش افزود : « نباید به خاطر زندانی شدن پدر خانواده فرزندان آنان ترک تحصیل کنند . وظیفه مدیران عامل  و مددکاران انجمن های حمایت سرکشی مستمر به محل های زندگی این خانواده ها و بررسی و حل فوری مشکلات آنهاست . » وی توانمند سازی خانواده های زندانیان با مشاغل خانگی زود بازده را یکی از بهترین راه های کمک به معیشت این گونه افراد دانست و خواستار توجه جدی به اشتغال خانواده های زندانیان شد .

سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در ادامه به مساله زندانیان بدون ملاقات اشاره نمود و گفت : « طبق اساسنامه انجمن های حمایت زندانیان و بر اساس شیوه نامه اجرایی که همه ساله وصول می شود توجه به مشکلات زندانیان بی ملاقات یکی دیگر از وظایف انجمن های حمایت زندانیان می باشد که باید با حضور در زندان ها و ضمن ملاقات با این گونه افراد از سوی مسوولین  انجمن ها اقدامات لازم در جهت تامین به موقع نیازهای ضروری این افراد در داخل زندان ها صورت پذیرد . »

گفتنی است پیش از سخنان عبدی پیراسته رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان اردبیل ضمن ارزیابی عملکرد مرکز ، اقدامات ۹ ماهه انجمن ها را تشریح و خواستار توجه به مفاد شیوه نامه ارسالی از سازمان زندان ها شد .

 انتهای پیام ./

حضور سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در نشست فصلی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان

حضور سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل در نشست فصلی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان

نشست فصلی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

نشست فصلی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*