اخبار کوتاه

در نشست فصلی بازرسین زندان های استان اردبیل زندان مشکین شهر مورد ارزیابی بازرسان قرار گرفت

در نشست فصلی بازرسین زندان های استان اردبیل ، عملکرد زندان مشگین شهر به صورت میدانی مورد بررسی قرار گرفت . در بررسی های بعمل آمده از این زندان رعایت حقوق شهروندی ، بهداشت و درمان ، فعالیت های فرهنگی و تربیتی و امنیت زندان شایسته تقدیر  شناخته  شد . 

نشست فصلی مشترک با حضور امجدی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات زندان های استان اردبیل، خسروی رئیس زندان مشکین وکارشناسان اداره بازرسی زندانهای استان در سالن ویدیو کنفرانس زندان مشکین شهر برگزار شد. رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات زندان های استان اردبیل ضمن تشریح و تبیین سیاست ها و برنامه های نظارتی زندان ها گفت : « نظارت و کنترل یکی از مهمترین اصول مدیریت مدرن در همه سازمان ها است و بقای موفقیت آمیز سیستم ها به آن بستگی دارد . درواقع سایر وظایف و مسئولیت ها در سایه نظارت و بازرسی معنا و مفهوم پیدا می کند ؛ بطوریکه اگر نظارت و بازرسی بصورت موثر و مطلوب باشد ، ایرادات و نواقصات بوجود آمده در پیکره ی یک مجموعه شناسایی و مرتفع خواهد شد . »  وی هدف نهایی نظارت و بازرسی را ارتقای بهبود مستمر عملکرد دانست و افزود : « هدف از این نشست بررسی ساختار سلامت مجموعه با تکیه بر ۳ اصل نظارت و ارزیابی ، حذف موانع و فرایند های زائد در ارائه خدمات و همفکری در بهبود کمی و کیفی عملکرد ها می باشد . »

در ادامه ، این نشست فصلی با حرکت میدانی همراه بود و با تشکیل  ۳ کارگروه ، بازرسین با استفاده از چک لیست های مدون بر مبنای شاخص های اختصاصی و اولویتهای دهگانه سازمان از واحد های قضایی و اجرای احکام، بهداشت و درمان، مددکاری، امور اداری ، مالی و تدارکات ، فرهنگی و تربیتی، بنیاد تعاون و اشتغال، ، یگان حفاظت و آسایشگاه سربازان و سایر اماکن مربوطه زندان مشگین شهر بازدید نمودند . دراین بازدید نقاط قوت و ضعف شناسایی و مورد تجزیه و تحلیل کارشناسان قرار گرفت .

 رئیس اداره بازرسی زندان های استان نیز با حضور در اماکن و بندهای اقامتی این زندان به صورت چهره به چهره با تعدادی از  زندانیان پیرامون چگونگی اجرای برنامه های  بهداشتی و درمانی ،  قضایی ، فعالیت های اصلاحی و تربیتی و دیگر مسایل زندان به گفتگو پرداخت . وی همچنین در ادامه از کارگاه های  قالیبافی و خیاطی زندان بازدید نمود و سپس با حضور در بازداشتگاه عمومی به صورت چهره به چهره با زندانیان این بازداشتگاه نیز دیدار و به مطالبات عمومی و قانونی آنان پاسخ داد .

در پایان برنامه و با هدف جمع بندی و بررسی اهم مشکلات و مسایل ، نشستی مجزا  با حضور کلیه مسوولین واحد های ستادی و اداری این زندان برگزار و موارد مورد نیاز به مسوولین مربوطه آموزش و تذکر داده شد .

امجدی رئیس اداره بازرسی زندان های استان اذعان داشت : « موفقیت های چشمگیری در مجموعه زندان مشگین شهر حاصل شده که نمود عینی آن را در رضایتمندی مددجویان و آرامش روانی در مجموعه میتوان مشاهده کرد . » وی افزود : « این موفقیت ها حاصل همفکری ، کارگروهی ، حمایت های مدیرکل زندان ها و همچنین تعامل سازنده با مقامات محترم قضایی شهرستان و حوزه های قضایی مرتبط می باشد که قابل تقدیر است . »

  در پایان این نشست از کارمند فخری بعنوان نماینده بازرسی مستقر در زندان و تلاش های انجام گرفته با اعطای لوح سپاس از سوی مدیرکل زندان های استان اردبیل تجلیل شد .

برگزاری نشست فصلی بازرسان زندان های استان اردبیل در مشگین شهر

برگزاری نشست فصلی بازرسان زندان های استان اردبیل در مشگین شهر

بازدید رئیس اداره بازرسی اداره کل و بازرسان زندان های استان از زندان مشگین شهر

بازدید رئیس اداره بازرسی اداره کل و بازرسان زندان های استان از زندان مشگین شهر

بازدید کارشناسان بازرسی زندان های استان از زندان مشگین شهر

بازدید کارشناسان بازرسی زندان های استان از زندان مشگین شهر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*