اخبار کوتاه

در شب میلاد کریم اهل بیت زندان اردبیل شاهد اشک ها و لبخندهای مددجویان و خانواده هایشان بود

 به مناسبت شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن المجتبی (ع) و همچنین برای گرامیداشت روز ملی« نسیم مهر» ، روز حمایت از خانواده های زندانیان ، جشن بزرگ نسیم مهر همراه با ضیافت افطاری برای مددجویان و خانواده های آنها در زندان اردبیل برگزار شد.

در این جشن که به همت دادستان مرکز استان ، اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان ، انجمن حمایت از زندانیان اردبیل و خیرین وقف اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل تدارک دیده شده بود صحنه های زیبای دیدار و ملاقات فرزندان با پدران و اشک و لبخندهای توامان دل ها را مطلاطم میساخت و چشمان هر بیننده ای را بهاری می نمود.

آغوش های پر مهر بابا و اشک های دختران و پسران که در آغوش پدر آرام میگرفتند. لبخند های مادران و همسران دنیایی از احساس ، شور و نشاط خانوادگی را در این جشن بزرگ رقم زد.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل نیز در بخش دیگری با اشاره به این که رسیدگی به خانواده های زندانیان و کاهش آسیب های اجتماعی این قشر از تاکیدات ریاست سازمان زندان ها می باشد گفت : «  هدف از برگزاری جشن نسیم مهر و ضیافت افطاری امشب این است که بعد از مدت ها دوری خانواده  ها و مددجویان از جمع خانوادگی ، در فضایی مطلوب و صمیمی دور هم جمع شده و بدین وسیله بنیان خانواده مستحکم تر شود.  »

مدیر کل زندانهای اردبیل با اشاره به این نکته که خانواده ها هیچ نقشی در بزه ارتکابی زندانیان ندارند اما با زندانی شدن سرپرست دچار مشکلات عدیده میشوند افزود: «با توجه به اینکه خانواده ها با زندانی شدن سرپرست خانواده دچار بحران ها و مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی میشوند مسوولین سازمان زندانها بر حمایت و رسیدگی به خانواده های زندانیان تاکید ویژه دارند . »

وی با اشاره به حضور خانواده ها در این جشن و دیدار فرزندان با پدران گفت : « امروز صحنه هایی را دیدیم که نمی دانستیم باید خوشحال باشیم یا غمگین . ما باید در جامعه به جایی برسیم که نقش زندان در اجتماع کم رنگ تر شود. این مهم امکان پذیر نخواهد شد مگر اینکه تمام دستگاه ها بتوانند وظایف خود را در قبال جامعه به نحو شایسته ای اجراء کنند. »  مدیرکل زندان های استان اردبیل همچنین با اشاره به برنامه های فرهنگی و تربیتی و تلاش های صورت گرفته در زمینه اشتغال مددجویان افزود : « سازمان زندان ها تمام تلاش خود را به باز اجتماعی نمودن و بازدارندگی مددجویان از ارتکاب مجدد جرم معطوف نموده است اما در این مسیر دشوار به کمک همه آحاد جامعه نیاز داریم . » وی همچنین از مسوولین زندان اردبیل که میزبان این جشن بزرگ بودند تقدیر نمود.

عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در جمع خانواده ها با تقدیر از برگزاری منظم و تکریم شان خانوادهای مددجویان در این جشن از مسوولین زندان های استان خواست تا این روند را به بهانه های مختلف ادامه دهند. وی با اشاره به نقش دیدار مددجویان با خانواده هایشان و قرار گرفتن در یک جمع صمیمی و خانوادگی برای کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین کاهش آسیب رفتارهای پر خطر مددجویان در درون زندان ها گفت : « تمام تلاش ما در دستگاه قضایی ، اداره کل زندان ها و انجمن حمایت اززندانیان بر حفظ حریم خانواده و استحکام آن معطوف است و برنامه ریزی ها به سمتی است که زندانی برای حضور مجدد و موفق و سلامت در اجتماع آماده شود . » وی با اشاره به برنامه های اشتغال و حرفه آموزی زندان ها گفت : « کارهای موفق و در خور تحسینی در حوزه اشتغال زندانها انجام گرفته و برنامه ریزی های خوبی نیزبرای افزایش اشتغال زندانیان انجام شده که امیدواریم همه این ها باعث تغییر مسیر زندگی مددجویان به سمت صراط مستقیم و خانواده مداری و پرهیز از ارتکاب مجدد جرم گردد. »

وی همچنین به فعالیت های انجمن حمایت زندانیان مرکز استان برای رسیدن به درآمد پایدار تاکید نمود و از مسوولین انجمن خواست تا برنامه های در دست اجرا برای نیل به این هدف مهم که زمینه خدمات رسانی بیشتر و بهتر به خانواد های مددجویان تحت پوشش را فراهم میکند را با قوت و اهتمام بیشتری پیگیری نمایند.

گفتنی است که در این جشن به هر یک از خانواده های شرکت کننده یک میلیون ریال کمک هزینه سبد کالای رمضان اهداء گردید. اجرای سرود و تواشیح ، مناجات خوانی و صرف افطار از دیگر برنامه های این مراسم بود .

در این جشن ۳۵۰ تن از خانواده های زندانیان در قالب ۱۰۰ خانوار با مددجویان خود دیدار نموده و در کنار یکدیگر به جشن و سرور و ضیافت رمضان نشستند.

جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

سخنرانی فتحی مدیرکل زندانها در جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

سخنرانی فتحی مدیرکل زندانها در جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

 

سخنرانی عتباتی دادستان مرکز استان در جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

سخنرانی عتباتی دادستان مرکز استان در جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

 

ضیافت افطاری خانواده های مددجویان

ضیافت افطاری خانواده های مددجویان

 

ضیافت افطاری خانواده هادر کنار مددجویان - زندان اردبیل

ضیافت افطاری خانواده هادر کنار مددجویان – زندان اردبیل

 

ضیافت افطاری خانواده ها در کنار مددجویان در زندان اردبیل

ضیافت افطاری خانواده ها در کنار مددجویان در زندان اردبیل

 

حاشیه های شیرین جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

حاشیه های شیرین جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

 

حاشیه های شیرین جشن نسیم مهر - زندان اردبیل

حاشیه های شیرین جشن نسیم مهر – زندان اردبیل

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*