اخبار کوتاه

در زندان مشگین شهر ، گذشت شاکی ، حیاتی دوباره به محکوم بخشید

در زندان مشگین شهر ، با گذشت اولیای دم ، زندانی محکوم به قصاص از پای چوبه دار بازگشت و به سوی زندگی دوباره گام نهاد .

صبح سومین روز از ماه محرم با حضور اولیای دم و اعضای شورای حل اختلاف زندان و در میان خیرین و ریش سفیدانی که برای آخرین پادرمیانی در زندان مشگین شهر حضور داشتند ، زندانی ع .ع آرام آرام به سوی محل اجرای حکم قدم بر می داشت . پرچم های سیاه و کتیبه های منقش به سخنان حضرت ابا عبدا… الحسین دیوارهای بلند زندان را پوشانده بود . زندانی ناگهان روبروی یکی از پرچم ها ایستاد و اشک از گونه هایش سرازیر شد روی پرچم نوشته شده بود :« یا رحمت الله الواسعه یا حسین » هیچ کس نمی دانست در آن لحظه چه گذشت . در آن سوی حیاط اما ، مددکاران و خیرین ، اولیای دم را چون نگینی در میان گرفته بودند ، ناگهان صدای صلوات از میان آن جمع بلند شد و همه دانستند خبر خوشی در راه است .

به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر، خسروی ، رئیس زندان ، ضمن قدردانی از این حرکت انسان دوستانه ی اولیای دم که در آستانه ی ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انجام گرفت این گونه رفتارها را الگو پذیری از منش کریمانه ی اهل بیت (ع) دانست و گفت : « با توجه به احساس ندامت و اظهار پشیمانی و نهایتا حسن خلقی که زندانی ع . ع در طول حبس از خود نشان داده بود بر آن شدیم تا با وساطت اعضای شورای حل اختلاف و خیرین و ریش سفیدان مشگین شهر ، از شاکی پرونده درخواست گذشت کنیم که به حمد اله این امر تحقق یافت .»

اولیای دم هدف از گذشت را تاسی از رفتار حضرت اباعبدا.. الحسین ع عنوان کردند و افزودند : « همان گونه که امام حسین ع هر چه داشت در راه خدا نثار کرد ، خواستیم با گذشت از حق خود ، بدون هیچ چشم داشتی ، از فیوضات این ماه عزیز بهره مند شده و ایثار را سرلوحه و الگوی خود قرار دهیم  »

اعلام رضایت اولیای دم از قصاص محکوم به اعدام در زندان مشگین شهر

اعلام رضایت اولیای دم از قصاص محکوم به اعدام ، در زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*