اخبار کوتاه

در دیدار مدیرکل زندانهای استان اردبیل با فرماندار مشگین شهر مطرح شد : خروج زندان مشگین شهر از داخل شهر باید در دستور کار قرار بگیرد

مدیرکل زندانهای استان به جهت بررسی مشکلات مالی و اعتباری زندان و تقویت انجمن حمایت زندانیان برای کمک به خانوادهای تحت پوشش با فرماندار شهرستان مشگین شهر دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار حسینی مدیرکل زندانهای استان برخی از برنامه های در حال اجرا در زندان های استان در حوزه های اصلاحی و تربیتی ، مددکاری ، رعایت حقوق شهروندی و فعالیت های عمرانی و تعمیر و نگهداری را برشمرد و با اشاره به حجم بالای کار و گستردگی ماموریت بودجه اختصاص داده شده به مجموعه زندانهای استان را متناسب با برنامه های تعریف شده ندانست. حسینی گفت: «در مجموعه هایی که بصورت ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند تخصیص بودجه جاری  باید واقعی و هم خوان با وظایف محوله باشد . » وی افزود:« متاسفانه ما کسری زیادی داریم که در جلسات مختلف استانی نیز مطرح کرده ایم به حدی که حتی نمیتوانیم مزایا و اضافه کاری کارکنان سخت کوش و همیشه مظلوم خود را پرداخت کنیم. »

مدیرکل زندان های استان اردبیل همچنین با اشاره به این نکته که زندان مشگین شهر پذیرای زندانیان از حوزه های مختلف قضایی شهرهای شمالی استان می باشد افزود: زندان در مقیاس کوچک خود یک جامعه به حساب می آید که باید همان خدماتی که در جامعه به افراد داده میشود از قبیل خدمات بهداشت و درمان ، برنامه های آموزشی ، عقیدتی و مددکاری و غیره در زندان نیز همان خدمات به مددجویان و همچنین  خانواده هایشان ارائه شود . » حسینی تاکید کرد: ارایه این خدمات  مستلزم تخصیص بودجه کافی میباشد. » وی در ادامه با تشکر از دیدگاه مثبت و یکسان فرماندار مشگین شهر گفت :« انشا الله با کمک فرمانداری و دستگاه های اجرایی از پس مشکلات بر خواهیم آمد. »

مدیرکل زندانهای استان با بیان اینکه  زندان مشگین شهر در داخل شهر قرار گرفته و انتقال زندانها به بیرون از شهرها جزء اولویتهای سازمانی است ،خواستار کمک مسئولین استانی و شهرستانی و مجموعه شهرداری مشگین شهردر این زمینه شد.

صمدی ، فرماندار شهرستان مشگین شهر ضمن تبریک انتصاب حسینی به عنوان مدیرکل زندانهای استان ، با برشمردن پاره ای از مشکلات مالی جامعه گفت: «در کشور باید مدیریت با کمترین هزینه مدنظر قرار گیرد و  با اینکه در شرایط سختی هستیم آمادگی داریم تا جایی که ممکن است در بحث تخصیص بودجه به زندان کمک کنیم . چرا که از تعدد مسئولیت ها و فعالیت های زندان اطلاع داریم. »  صمدی با بیان اینکه زندان مشگین شهر در مسیر گردشگری قرار گرفته ولی بهره ای نبرده است افزود: « پیشنهاد ما این است که ساختمان فعلی زندان بصورت تهاتر در اختیار بخش گردشگری قرار گیرد تا از این طریق بخش خصوصی عهده دار ساخت زندان جدید در خارج از شهر شده و از ساختمان فعلی زندان نیز بعنوان مراکز اقامتی گردشگری و یا فرهنگی استفاده شود. »

گفتنی است با رایزنی های مدیرکل زندان های استان و به پیشنهاد طرفین مقرر شد یک زمین در مسیر گردشگری در اختیار انجمن حمایت زندانیان شهرستان قرار گیرد تا انجمن با ارائه یک طرح که توجیه اقتصادی داشته باشد بتواند درآمد پایدار خوبی برای ارایه خدمات بهتر و کمک به معیشت خانواده های زندانیان داشته باشد .

 

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار مشگین شهر

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با فرماندار مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*