اخبار کوتاه

در دیدار مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها با سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل مطرح شد: استفاده از ظرفیت آموزشی و امدادی هلال احمر برای زندان های استان اردبیل

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها در سفر به استان اردبیل با سرپرست جمعیت هلال احمر استان دیدار نمود . در این دیدار چگونگی تعامل بیت دو دستگاه در مواقع بروز بحران مورد ارزیابی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

دکتر مهرزاد تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور با تقدیر از تعامل سازنده جمعیت هلال احمر کشور با زندان ها گفت : « در حوزه آموزش و کسب آمادگی برای مواقع بحران تا کنون تعامل خوبی بین زندان ها و هلال احمر بوده و طوری که مسئولین زندان های استان اردبیل اظهار می کنند این تعامل در استان اردبیل در گذشته بسیار خوب و سازنده بوده است . » وی با شاره به بروز بلایای طبیعی در چند سال اخیر و اینکه بالقوه زندان یک مکانی است که ظرفیت بحران های غیر طبیعی را نیز دارد افزود: « در کنار آموزش هایی که تا کنون از سوی جمعیت هلال احمر در زندان ها در زمینه امداد و نجات انجام شده انتظار داریم با کمک همدیگر رزمایش هایی را در جهت کسب آمادگی برای مواقع احتمالی بروز بحران انجام دهیم . »

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با تقدیر از حضور دکتر تشکریان گفت : « زندان بخشی از اجتماع است . و ما در قبال همه اجتماع مسئولیت داریم و نمیتوان زندان را از این قاعده مستثنی کرد . بلکه با توجه به محدودین های امنیتی این مکان باید هماهنگی های بیشتری داشته باشیم تا در مواقع بروز و حدوث بلایای طبیعی یا بحران های غیر طبیعی آمادگی امداد و نجات ساکنین این منطقه و کمک به زندانیان و پرسنل آن را داشته باشیم . »

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود : « برگزاری کلاس های آموزشی امداد همگانی و تربیت کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند بعنوان خود امدادگر میتواند جلوی خیلی از خسارات را در مواقع بحران بگیرد. »

در این نشست هماهنگی مواردی چون انعقاد تفاهم نامه همکاری جدید برای تسهیل در تعامل ، در نظر گرفتن بسته های حمایتی در ایام خاص سال از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر برای خانواده های زندانیان نیازمند و بی بضاعت ، استفاده از امداد هوایی در مواقع اضطرار ، آموزش زندانیان و خانوادههای آنها در زمینه های امداد و نجات و پیشگیری از اعتیاد ، استفاده از ظرفیت درمان جمعیت هلال احمر استان برای پایش زندانیان در زمینه بیماری های مختلف و آموزش های بهداشتی به زندانیان مطرح و مورد موافقت طرفین قرار گرفت .

در این نشست فتحی مدیرکل زندان ها از همکاری و تعامل جمعیت هلال احمر استان در بحث آموزش  امداد و نجات زندانیان و راه اندازی کانون ها بشر دوستانه در زندان ها تجلیل نمود.  

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*