اخبار کوتاه

در دیدار مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها با سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل مطرح شد: استفاده از ظرفیت آموزشی و امدادی هلال احمر برای زندان های استان اردبیل

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها در سفر به استان اردبیل با سرپرست جمعیت هلال احمر استان دیدار نمود . در این دیدار چگونگی تعامل بیت دو دستگاه در مواقع بروز بحران مورد ارزیابی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

دکتر مهرزاد تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور با تقدیر از تعامل سازنده جمعیت هلال احمر کشور با زندان ها گفت : « در حوزه آموزش و کسب آمادگی برای مواقع بحران تا کنون تعامل خوبی بین زندان ها و هلال احمر بوده و طوری که مسئولین زندان های استان اردبیل اظهار می کنند این تعامل در استان اردبیل در گذشته بسیار خوب و سازنده بوده است . » وی با شاره به بروز بلایای طبیعی در چند سال اخیر و اینکه بالقوه زندان یک مکانی است که ظرفیت بحران های غیر طبیعی را نیز دارد افزود: « در کنار آموزش هایی که تا کنون از سوی جمعیت هلال احمر در زندان ها در زمینه امداد و نجات انجام شده انتظار داریم با کمک همدیگر رزمایش هایی را در جهت کسب آمادگی برای مواقع احتمالی بروز بحران انجام دهیم . »

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل با تقدیر از حضور دکتر تشکریان گفت : « زندان بخشی از اجتماع است . و ما در قبال همه اجتماع مسئولیت داریم و نمیتوان زندان را از این قاعده مستثنی کرد . بلکه با توجه به محدودین های امنیتی این مکان باید هماهنگی های بیشتری داشته باشیم تا در مواقع بروز و حدوث بلایای طبیعی یا بحران های غیر طبیعی آمادگی امداد و نجات ساکنین این منطقه و کمک به زندانیان و پرسنل آن را داشته باشیم . »

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود : « برگزاری کلاس های آموزشی امداد همگانی و تربیت کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند بعنوان خود امدادگر میتواند جلوی خیلی از خسارات را در مواقع بحران بگیرد. »

در این نشست هماهنگی مواردی چون انعقاد تفاهم نامه همکاری جدید برای تسهیل در تعامل ، در نظر گرفتن بسته های حمایتی در ایام خاص سال از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر برای خانواده های زندانیان نیازمند و بی بضاعت ، استفاده از امداد هوایی در مواقع اضطرار ، آموزش زندانیان و خانوادههای آنها در زمینه های امداد و نجات و پیشگیری از اعتیاد ، استفاده از ظرفیت درمان جمعیت هلال احمر استان برای پایش زندانیان در زمینه بیماری های مختلف و آموزش های بهداشتی به زندانیان مطرح و مورد موافقت طرفین قرار گرفت .

در این نشست فتحی مدیرکل زندان ها از همکاری و تعامل جمعیت هلال احمر استان در بحث آموزش  امداد و نجات زندانیان و راه اندازی کانون ها بشر دوستانه در زندان ها تجلیل نمود.  

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان ها

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل

معبودی سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*