اخبار کوتاه

دردیدار مدیر کل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری شهرستان گرمی تاکید شد : کاهش جمعیت کیفری زندان ها در شهرستان گرمی هدفمند اجرا می شود

مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی از تعامل سازنده مقامات قضایی در راستای کاهش زندانیان محکوم جرایم مالی و مهریه تقدیر نمود.

در این دیدار سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل ، با اظهار خرسندی از حضور مستمر قضات در زندان ها آن را نشات گرفته از سیاست کاهش جمعیت کیفری ریاست قوه قضائیه دانست و از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در این زمینه در شهرستان گرمی تقدیر نمود .

حسینی افزود : « حضور قضات در زندان ها باعث ارتقای آرامش و امنیت روانی زندانیان و زندان می گردد . زندانی حس میکند که رها نشده و کسانی به دنبال رفع مشکلات وی هستند . این مساله را تنها در نظام و حاکمیت اسلامی میتوان یافت . این رافت اسلامی ، رعایت حقوق شهروندی و تکریم زندانیان را به جرات می توان گفت در هیچ کشوری بدین صورت نمیتوان دید. »  

مدیرکل زندان ها در دیدار با عالی زاده رئیس دادگستری و فرهانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی گزارشی از وضعیت پروژه زندان جدید این شهرستان ارایه نمود و گفت : « خوشبختانه زندان جدید بالای ۹۰ درصد از عملیات اجرایی اش به پایان رسیده و در صورتی که اعتبار لازم برای اتمام پروژه از جمله احداث برجک ها و اتمام دیوار کشی آن را بتوانیم تامین کنیم ، در نیمه  اول سال آتی به بهره برداری خواهد رسید . »

در این دیدار حسینی از قرار گرفتن استان اردبیل از نظر کاهش موجودی زندانیان در ردیف استان هایی که تلاش خوبی در این زمینه داشته اند خبر داد و افزود : « کاهش جمعیت کیفری اتفاق نمی افتد مگر اینکه مسوولان و محاکم محترم قضایی در این زمینه تلاش کنند و در زندان ها به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار نمایند. خوشبختانه در این استان از صدر مسئولان تشکیلات قضایی تا محاکم و دادیاران اقدام های خوبی انجام داده اند و تعامل سازنده ای برقرار است . که جای تشکر دارد. »

رئیس دادگستری شهرستان گرمی نیزضمن تبریک انتصاب حسینی به عنوان مدیرکل زندان های استان؛ برای ایشان آرزوی توفیق خدمت نمود و گفت : « نگاه ها در قوه قضائیه بر اساس سیاست حضرت آیت الله رئیسی مبتنی بر حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است و در استان نیز رئیس کل محترم دادگستری بر این سیاست تاکید ویژه دارند. » وی افزود : « تعامل خوبی در شهرستان گرمی بین زندان و تشکیلات قضایی برقرار شده و امیدواریم فقط کسانی در زندان باقی بمانند که مستحق زندان هستند . »

رئیس دادگستری شهرستان گرمی ، علت عمده بالا بودن میزان آمار زندانیان مواد مخدر این شهرستان را بخاطر قرارگرفتن در نوار مرزی و عدم اشتغال جوانان عنوان کرد و خواستار ورود دستگاه های ذیربط به این مساله و پیشگیری از وقوع جرم شد .

در این دیدار رئیس دادگستری شهرستان از ایجاد باجه کاربری دفتر خدمات قضایی در زندان در آینده نزدیک خبر داد . به گفته وی از این طریق در ارسال لوایح و عریضه های زندانیان و  همچنین دریافت دادنامه های صادره تسریع شده و از میزان اعزام زندانیان به مراجع قضایی کاسته خواهد شد . عالی زاده این اقدام را در راستای ارایه بهتر خدمات به زندانیان و هم راستا با حقوق شهروندی آنها دانست .

دادستان گرمی نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندان های استان خواستار تداوم تعامل خوب بین زندان و دادسرا شد.   انتهای پیام ./

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*