اخبار کوتاه

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک : اقدامات کانون اصلاح و تربیت اردبیل در چارچوب استاندارهای بین المللی است

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت اردبیل بازدید نمود . وی در این بازدید فعالیت های انجام گرفته در این کانون را مورد بررسی قرار داد و با مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد .

محمود عباسی معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت گفت : « این بازدید نشان داد که اقدامات ارزشمندی در چارچوب استاندارهای شناخته شده بین المللی در کانون اصلاح و تربیت اردبیل در حال انجام است . » وی با اشاره به مشکلات بعد از آزادی مددجویان کانون های اصلاح و تربیت در سراسر کشور گفت : « یکی از مشکلات عمده ما پیرامون نوجوانان کانون این است که بعد از آزادی رها می شوند . آموزش ها و مهارت های فنی و حرفه ای خوبی در کانون به این مددجویان داده می شود که بعد از آزادی باید مورد حمایت قرار گیرند و این آموزش ها ادامه پیدا کند تا جایگاه خودشان را پیدا کنند . »

وی با تاکید بر این نکته که رها سازی و عدم حمایت باعث ارتکاب مجدد جرم در این کودکان خواهد شد افزود : « متاسفانه این امر یک مشکلی است که باید فکر اساسی در رابطه با آن انجام شود. » دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به جلسه مشترک اخیرش با رئیس سازمان زندان ها در مورد حمایت از مددجویان کانون های اصلاح و تربیت پس از آزادی گفت : « این مساله دغدغه هر دو نهاد بوده و باید در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد . البته در آینده نزدیک اقدامات خوبی را در این زمینه شاهد خواهیم بود . نباید از این اصل غافل شویم که خیرین به بهترین شکل می توانند ورود پیدا کنند و دست دولت و سازمان زندان ها را در مدیریت این مشکل بگیرند. »  

معاون وزیر دادگستری همچنین از تنظیم لایحه حمایت از کودکان و استقبال خوب مجلس از آن خبر داد و گفت : « امیدواریم با تصویب کامل این لایحه و عملی نمودن تدابیر حمایتی و پیشگیرانه که در چارچوب آن پیش بینی شده آینده روشن تری برای کودکانمان ترسیم کنیم . »

گفتنی است که در این بازدید مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را همراهی می نمود .

انتهای پیام . 

 بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت استان اردبیل

بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت استان اردبیل

بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت استان اردبیل

بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*