اخبار کوتاه

دادستان مشگین شهر تاکید کرد : نباید افراد با ماندگاری زیر ۱۰ روز وارد زندان شوند

 کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری شهرستان مشگین شهر با حضور مقامات قضایی در زندان این شهرستان تشکیل شد .

در اجرای دستورالعمل کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها ، کمیته مذکور با حضور روسای دادگستری ، دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی ، جمعی از قضات دادگاه و دادسرا و رئیس زندان مشگین شهر تشکیل و مسائل و مشکلات زندانیان مورد بررسی قرار گرفت .

رسولی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی مشگین شهر گفت : « اقدامات قابل توجهی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان مشگین شهر انجام شده که از آن جمله می توان به افزایش حضور قضات دفاتر اجرای احکام و قضات ناظر زندان از داخل بندهای زندان ، ثبت دقیق اقدامات، تقویت شورای طبقه بندی زندان ها به ویژه اهتمام جدی در قبول و تودیع سند برای قرارهای بازداشتی از نوع وثیقه و کفالت و دادن فرصت در اوقات غیر اداری برای بستگان که فرصت تودیع سند در اوقات اداری را ندارند از مصوبات و بندهای دستورالعمل صادره از قوه قضائیه بوده تا از بازداشت و ورود چنین افرادی به زندان جلوگیری شود. »

دادستان مشگین شهر با اشاره به این نکته که بخش قابل توجهی از ورودی های زندان ها با ماندگاری کوتاه مدت در زندان آزاد می شوند از همکاران قضایی خویش خواست تا با قید دستورات لازم و ارجاع به قضات کشیک در این خصوص پیگیر باشند زیرا که بخش قابل توجهی از ورودی به زندان ها با ماندگاری کمتر از ۱۰ روز از زندان ها آزاد میشوند . وی تاکید کرد که با اتخاذ تدابیر قضایی لازم نباید این اتفاق رخ دهد .

مقامات قضایی شهرستان مشگین شهر  همچنین به استفاده از مجازات های جایگزین حبس در مواردی که میتوان از آن استفاده نمود و قانون دست قضات را باز گذاشته است تاکید نمودند .  

 در ابتدای این جلسه گزارش مبسوط، مستند و تحلیلی از سوی رئیس زندان مشگین شهر در زمینه زندان زدایی و کاهش جمعیت کیفری در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به زمان مشابه در سال ۹۷ ارایه و نتیجه را مثبت ارزیابی نمود و گفت: « آمارها نشان میدهد در مجموع شاخص های حبس زدایی خوب عمل شده است و با همفکری و همسویی مقامات قضایی و تعاملات بین بخشی با زندان ، این رویکرد در کاهش پرونده های ورودی ، تعیین تکلیف پرونده های تحت قرار و از طرفی با بهره مندی از تاسیسات حقوقی از قبیل آزادی مشروط ، تعلیق و مرخصی منتهی به آزادی  روند رضایت مندی را سپری کرده است.  »

بازدید اعضای کمیته ساماندهی از بندها و ملاقات چهره به چهره با زندانیان و رسیدگی به مشکلات آنها بخش پایانی این برنامه بود.   

 انتهای پیام /.

کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفیری زندان مشگین شهر

کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفیری زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*