اخبار کوتاه

دادستان مشگین شهر : بازدید های گروهی قضات دادسرا از زندان در راستای کاهش جمعیت کیفری و به صورت هدفمند دنبال می شود

 به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر ، دادستان و قضات دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان مشگین شهر با حضور در زندان ضمن بازدید از اماکن مختلف این زندان به مشکلات قضایی زندانیان حوزه قضایی مربوطه رسیدگی نمودند .

در این بازدید که در راستای کاهش جمعیت کیفری انجام شد و به مدت ۳ ساعت طول کشید ؛ کلیه زندانیان حوزه قضایی شهرستان مشگین شهر بصورت چهره به چهره به بیان مشکلات و پرونده های قضایی خود با قضات دادسرا و رسولی دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان پرداختند . گفتنی است در پی این بازدید زمینه تعدیل وتخفیف مجازات تعدادی از زندانیان با دستور مقامات قضایی فراهم گردید.

رسولی دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر در جلسه پایانی این بازدید ضمن تقدیر از سرپرست و دیگر مسوولان زندان مشگین شهر گفت : « سیاست کاهش جمعیت کیفری از جمله اولویت های دستگاه قضایی است که یکی از راههای تحقق آن همین رسیدگی مستمر به امورات زندانیان و حل مشکلات قضایی آنهاست که این امر در بازدید های مستمر از زندان محقق می شود . » دادستان مشگین شهر بازدید از زندان را هدفمند توصیف نمود و افزود : « بازدیدهای ما از زندان در معیت همکاران قضایی دقیقا به صورت هدفمند و با برنامه می باشد و هدف رسیدگی دقیق به مشکلات قضایی مددجویان است که انشاالله نتیجه نهایی آن آزادی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری خواهد بود. »

خسروی سرپرست زندان مشگین شهر ، ضمن تشکر از دادستان و قضات دادسرای این شهرستان به جهت برنامه ریزی برای بازدید از زندان گفت : « برنامه های بازدید کاربردی در تسریع فرایند رسیدگی به پرونده ها بویژه تعیین تکلیف پرونده های تحت قرار کارساز می باشد .  زندان از این رویه که دادستان مشگین شهر اتخاذ نموده استقبال نموده و  آماده ایم تا زمینه بازدید و دیدار های تخصصی با مددجویان را در هر زمان که اراده کنند فراهم نمایم . » وی از تلاش های دادستان و همکاران وی در زمینه رسیدگی به امورات قضایی زندانیان تقدیر نمود.   

در این نشست همچنین به دستور دادستان مشگین شهر با حضور دادیار ناظر زندان و  قاضی اجرای احکام کیفری به تقاضای ۳۵ نفر از زندانیان در خصوص مرخصی ، آزادی مشروط ، تعلیق مجازات رسیدگی و دستورات قضایی لازم صادر شد.

 

 

بازدید دادستان و قضات دادسرا از زندان مشگین شهر

بازدید دادستان و قضات دادسرا از زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*