اخبار کوتاه

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل : ۲۹۴ خانواده در اردبیل تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت زندانیان اردبیل که شامگاه دیروز برگزار شد ایجاد اشتغال برای خانواده های زندانیان و توانمند سازی آنها را از اولویت های اساسی انجمن حمایت مرکز استان خواند .

وی با اشاره به انجام اقدامات خوب در زمینه ایجاد اشتغال برای خانواده های زندانیان گفت : « بسیاری از این خانواده ها با زندانی شدن سرپرست خود با مشکلات اقتصادی مانند ناتوانی در پرداخت اجاره بهاء ، هزینه تحصیل فرزندان و گذران زندگی دست و پنجه نرم می کنند و این مسایل بر آلام روانی ناشی از زندانی شدن پدر خانواده می افزاید و زمینه را برای افتادن خانواده زندانی در دام بزهکاری مهیا می کند. » عتباتی افزود : « از این رو وظیفه یک نظام اجتماعی کارآمد آن است که نه تنها برای کاهش آمار جرایم و زندانیان جامعه چاره اندیشی کند، بلکه با حمایت های ویژه از خانواده های زندانیان مانع افزایش آسیب های اجتماعی شود. »

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان توانمندسازی شغلی خانواده های زندانیان را یکی از بهترین راهکارهای کاهش آسیب در بین این خانواده ها دانست و گفت : « انجمن حمایت زندانیان فعلاً ۲۹۴ خانواده را تحت پوشش خود در مرکز استان قرارداده است . پرداخت مستمری دائمی به این خانواده ها و کمک های موردی بر حسب نیاز آنها در زمینه هایی مانند پرداخت بهای مصرفی آب و برق و گاز، پرداخت اجاره بها و به ویژه هزینه تحصیلی فرزندان زندانیان از کارهایی است که انجمن حمایت زندانیان بر عهده دارد. »

دادستان اردبیل منابع مالی انجمن حمایت زندانیان را برای اداره نیازهای خانواده های زندانیان مکفی ندانست و گفت : « به رغم حمایت تعداد قابل توجهی از خیرین ، انجمن حمایت از زندانیان برای تامین تمامی کمک های ضروری مورد درخواست خانواده های زندانیان با کمبود مواجه است . به همین منظور ایجاد در آمد پایدار در دستور کار انجمن حمایت قرار گرفته است . »

به گفته دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اجرای طرح شهرک آموزش راهنمایی و رانندگی توسط انجمن حمایت از زندانیان شهر اردبیل، از  نمونه های موفق در اجرای طرح های اشتغال زا با درآمد پایدار است که در صورت رسیدن به بهره برداری عواید آن صرف کمک به خانواده های مددجویان نیاز مند خواهد شد. وی همچنین از راه اندازی واحد های نانوایی و مراکز خدماتی برای ایجاد در آمد پایدار برای کمک به  معیشت ، درمان و تحصیل خانواده های زندانیان خبر داد.

دادستان مرکز استان اردبیل از خیرین خواست تا با کمک های مالی و فکری خود همچنان انجمن حمایت زندانیان را در خدمت به خانواده های زندانیان و دور نگهداشتن آنها از آسیب های اجتماعی یاری نمایند.

در این جلسه بازرس پیشین انجمن حمایت گزارشی از تراز مالی انجمن حمایت زندانیان در سال مالی گذشته ارایه نمود و سپس با رای گیری دو نفر از معتمدین شهرستان اردبیل بعنوان بازرسان انجمن حمایت زندانیان این شهرستان انتخاب شدند.

 

مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان اردبیل

مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان اردبیل

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*