اخبار کوتاه

دادستان اردبیل: بسیاری از جوانان به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می‌برند

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته شرایط اشتغال زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد در اردبیل فراهم می‌شود که در این زمینه از ظرفیت خیران و واحدهای تولیدی استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ناصر عتباتی  در جشن نسیم مهر با محوریت حمایت از خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد در اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد است که در این زمینه شرایط اشتغال برای زندانیان جرائم غیرعمد با استفاده از ظرفیت خیران و واحدهای تولیدی فراهم شده که نیاز است اهتمام ویژه‌ای در این زمینه به کار برده شود.

وی با اشاره به این که هم‌اکنون بسیاری از جوانان به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می‌برند، افزود: اگر بتوانیم شرایط اشتغال این جوانان را فراهم کنیم بی‌شک در زندان علاوه بر این که شاهد کاهش زندانیان خواهیم بود گام‌های اساسی در کاهش زندانیان نیز برداشته می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح آگاهی و آموزش زندانیان خبر داد و گفت: انجمن حمایت از زندانیان گام بزرگی در حوزه آموزش و ارتقای سطح آگاهی مددجویان برداشته که به صورت مادی و معنوی از زندانیان و خانواده‌های زندانیان حمایت می‌کند.

عتباتی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در انتظار آزادی به سر می‌برند که امیدواریم با همت خیران زمینه آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان فراهم شود تا زندانیان به جمع خانواده‌هایشان برگردند.

وی با بیان این که با مشارکت بخش خصوصی برای فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد فراهم شده است، تصریح کرد: اگر بتوانیم اشتغال را در این زمینه توسعه دهیم بی‌شک گام بزرگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی برداشته می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان اردبیل از خرید ۵ هکتار زمین در کورائیم با حمایت سازمان جهاد کشاورزی برای احداث شهرک آزمایشی خبر داد و بیان کرد: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم زمینه اشتغال زندانیان جرائم غیرعمد را هر چه سریع‌تر فراهم کنیم.

انتهای پیام/شناسه خبر: ۱۴۲۱۱۳۵ سرویس: استانها

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*