اخبار کوتاه

خبر های کوتاه از زندانهای اردبیل به روایت رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان

مطلب صادقلو رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان اردبیل

مطلب صادقلو رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان اردبیل

به بهانه پایان ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول بهار شادی های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حال و هوای زندانهای استان اردبیل رنگ و بوی شادی و آغاز برنامه های جدید به خود گرفت .

صادقلو رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان اردبیل در گفتگو با روابط عمومی زندانهای استان از تولید برنامه های متنوع و شاد به مناسبت ماه ربیع الاول و اعیاد و موالید این ماه و استمرار این برنامه ها توسط مددجویان هنرمند خبر داد.

وی با اشاره به تقارن هفته بسیج با ماه ربیع الاول و متعاقب آن آغاز هفته وحدت و ایام میلاد پیامبر اعظم گفت : در کلیه زندانهای استان به مناسبت هفته بسیج مراسم صبحی با قرآن ، عصر شعر و خاطره با موضوعیت بسیج و مهدویت برگزار شد . در این میان به ابتکار زندان خلخال مسابقه کتابخوانی و همچنین مسابقات ورزشی در رشته والیبال و شرنج نیز بین مددجویان برگزار گردید.

وی در ادامه از پخش فیلم سینمایی ویلایی ها با موضوع دفاع مقدس به مناسبت هفته بسیج و فیلم های سینمایی کمدی به مناسبت هفته وحدت در زندانهای استان گزارش داد و افزود:« علاوه بر مددجویان برای سربازان وظیفه زندانهای استان نیز برنامه های شاد و متنوعی در ایام هفته وحدت به اجرا درآمد و همچنین با حضور خطبا و سخنرانان برجسته نیز پیرامون نشر فرهنگ بسیج در بین مددجویان جوان و همچنین سربازان وظیفه برنامه هایی به صورت مجزا برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان به برگزاری مراسم صبحگاه مشترک در زندان گرمی در ایام هفته بسیج با حضور دادستان و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گرمی اشاره نمود و افزود: توسعه فرهنگ بسیج از تاکیدات مقام معظم رهبری می باشد که با درایت مدیرکل زندانهای استان در طول سال برنامه های خاصی در جهت ترویج فرهنگ ولایی بسیج انجام میشود که استمرار برگزاری جلسات حلقه های صالحین در زندانهای استان خصوصاً در اداره کل از این جمله می باشد.

صادقلو پایان ماه صفر و اتمام برنامه های عزاداری و تبیین فرهنگ عاشورا را پایان تبلیغ سیره اهل بیت و قرآن ندانست و تاکید کرد : به گفته معصوم (ع) در ایام غم آنها ما نیز مغموم هستیم و در ایام شادی اهل بیت ما نیز شادمان می شویم . اما تبیین فرهنگ و سیره نبوی و علوی در طول سال با استفاده از ظرفیت های هنری ، فرهنگی و با حضور مبلغین و روحانیون محترم ادامه دارد و به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) و میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) علاوه بر اجرای برنامه های متناسب و شاد با دعوت از سخنرانان برجسته در کلیه زندانهای استان برنامه سخنرانی برگزار گردید.

این مسئول فرهنگی در اداره کل زندانهای استان اردبیل با اشاره به ظرفیت های هر زندان افزود: هر یک از زندانهای ما در حوزه ای از برنامه های فرهنگی و تربیتی شاخص هستند و زندان مشکین شهر نیز به مناسبت هفته بسیج و هفته وحدت مسابقه نقاشی ، طراحی و خوشنویسی برگزار و در پایان با استفاده از آثار مددجویان شرکت کننده در مسابقه نمایشگاهی برای بازدید کلیه مددجویان ترتیب داده شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*