اخبار کوتاه

خانواده‌های زندانیان نباید متاثر از مجازات فرد خاطی باشند/ فرهنگ کمک به خانواده‌های زندانی در جامعه باید تقویت شود

 

دادستان اردبیل گفت: خانواده‌های زندانیان نباید متاثر از مجازات افراد متخلف باشند و این مساله باید مورد توجه همه مردم و به ویژه مسؤولان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ناصر عتباتی  در جلسه مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان که در سالن اجتماعات سازمان آب منطقه‌ای استان برگزار شد اظهار کرد: خانواده‌های زندانیان نباید متاثر از مجازات افراد متخلف باشند و این مساله باید مورد توجه همه مردم و به ویژه مسؤولان قرار گیرد.

وی گفت: باید فرهنگ کمک رسانی به خانواده‌های زندانیان در جامعه نهادینه شود زیرا تبعات آسیب‌های اجتماعی آن متوجه خود مردم خواهد بود و همه ما از این مساله متاثر می‌شویم.

دادستان اردبیل با اشاره به اینکه انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان بیش از ۵۰۰ خانواده را در سطح استان تحت پوشش قرار داده است افزود: بیش از ۲۵۰ مورد از این خانواده‌ها در مرکز استان هستند.

عتباتی تصریح کرد: خیرین در این زمینه قدم‌های بسیار خوبی برداشته‌اند که شامل حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های زندانیان می‌شود که با در نظر گرفتن کرامت خانواده‌ها انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه افراد متخلف طی یک روند قانونی مجازات می‌شوند اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که برای جرایم مالی از مجازات حبس استفاده نکنیم تا خانواده فرد خطاکار نیز از این مساله متاثر نباشد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن در جامعه بازتاب پیدا نکند.

دادستان اردبیل بیان کرد: عموم مردم ذهنیت مطلوبی از کمک به خانواده‌های زندانی ندارند در حالی که عمده افراد زندانی به علت مشکلات اقتصادی و تخلفات مالی در زندان هستند و ما باید فرهنگ کمک به این خانواده‌ها را در جامعه تقویت کنیم.

وی عنوان کرد: تلاش داریم تا با ایجاد درآمد پایدار در این زمینه خانواده‌های بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و به همین منظور اقداماتی نیز در حال انجام است که امیدواریم با کمک مسؤولان نتیجه مطلوب در این زمینه حاصل شود.

انتهای پیام/۳۳۵۶/۳۱۲/۷۵

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*