اخبار کوتاه

جلسه شورای طبقه بندی زندان شهرستان گرمی میزبان رئیس دادگستری ، دادستان و قضات این شهرستان بود

رئیس دادگستری شهرستان گرمی به همراه دادستان و قضات این شهرستان ، ضمن بازدید از اماکن تحت پوشش زندان گرمی و بررسی روند برنامه های فرهنگی و اشتغال در این زندان ، در جلسه شورای طبقه بندی شرکت و با مددجویان به گفتگو نشست .

حجت الاسلام مهدوی راد ، رئیس دادگستری شهرستان گرمی ، با پر ثمر خواندن فعالیت های اصلاحی و تربیتی برای زندانیان و لزوم حضور مستمر قضات در زندان ها در راستای نیل به اهداف نهاد قوه قضائیه در بحث کاهش جمعیت کیفری ، گفت : « حضور مستمر قضات در بین مددجویان باعث حذف فاصله بین زندانی و مسئولین قضایی شده و قاضی پرونده می تواند مستقیما در حل و فصل مشکلات قضایی پرونده ورود پیدا کرده و موجبات آزادی یا اعطای سایر تسهیلات قانونی برای مددجو را فراهم سازد. »

وی در ادامه صحبت های خود ، حوزه قضائی شهرستان گرمی را در بحث اعطای امتیازات قانونی نظیر تعلیق مجازات ، عفو مشروط ، عفو موردی ، مرخصی منتهی به آزادی ، و مرخصی در مناسبتهای خاص ، جزو فعال ترین حوزه های قضائی استان معرفی کرد و افزود : «  اقدامات موثر و بسیار ارزنده ای که برای زندانیان این شهرستان در حوزه های اصلاحی و تربیتی ، بهداشتی ، حمایتی و امنیتی انجام گرفته نشان از تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیر مسئولین زندان دارد و این فعالیت ها ما را در رسیدن به اهداف متعالی قوه قضائیه یاری می دهد . چرا که تغییر مسیر زندگی یک زندانی و اصلاح او در واقع خانواده و نهایتا جامعه ای را به سوی امنیت اخلاقی سوق می دهد. »

گفتنی است در جلسه شورای طبقه بندی زندان شهرستان گرمی پرونده زندانیان واجد شرایط برای استفاده از امتیازات قانونی در حضور خود مددجو مورد بررسی قرار گرفت و تک تک زندانیان مشکلات پروند خود را با مسئولین قضایی شهرستان در میان نهاده و از راهنمایی های آنان بهره مند شدند .

دیدار رئیس کل دادگستری و دادستان شهرستان گرمی با مددجویان این شهرستان

دیدار رئیس کل دادگستری و دادستان شهرستان گرمی با مددجویان این شهرستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*