اخبار کوتاه

جلسه انجمن حمایت از زندانیان پارس آباد با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه پارس آباد جلسه انجمن حمایت زندانیان این شهرستان با حضور امام جمعه ،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، رئیس دادگستری ، دادستان ، رئیس بازداشتگاه ، شهردار و اعضاء هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان برگزار و مشکلات خانواده های زندانیان و نحوه کسب درآمد پایدار برای انجمن حمایت برای کمک رسانی به خانوادههای مددجویان مورد بررسی قرار گرفت .

در این جلسه طباطبائی رئیس دادگستری شهرستان پار آباد با اشاره به اشتغال زندانیان و احداث کارگاه های مختلف و استفاده از ظرفیت های موجود در زندان گفت : « یکی از راه های کمک به اقتصاد خانواده های زندانیان ایجاد فضای اشتغال برای زندانی و همچنین خانواده او می باشد . در این صورت آسیب های اجتماعی مترتب از کمبودهای اقتصادی دامنگیر این قشر آسیب پذیر نخواهد شد . » 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد در مورد انجمن حمایت زندانیان گفت : «  با نبود سرپرست خانواده ، بار فشار مالی بر عهده تک تک اعضای آن خانواده سنگینی می کند . متاسفانه مشکلات معیشتی آسیب زا می باشد . لذا در این زمینه باید با نیت خالص و در نظر گرفتن رضای الهی تمام تلاش را به کار برد و با جذب خیرین  و ایجاد اشتغال مناسب برای خانوادهها بتوان  بخشی از مشکلات معیشتی خانواده  های زندانیان را کاهش داد . »

امام جمعه پارس آباد افزود : « هیچ یک از خانواده های مددجویان هنگام مراجعه به انجمن حمایت زندانیان نباید دست خالی از این انجمن برگردند . چرا که خانواده مددجو از قشر آسیب پذیر جامعه می باشد که در صورت عدم حمایت از آنان احتمال زیاد وجود دارد که در خانواده آنها ناهنجاری به وجود بیاید . اگر خدای نکرده فرزند یک مددجو به خاطر فقر مالی و برای امرار معاش زندگی ترک تحصیل کند و برای فرار از فقر مالی و نیافتن کار مناسب دست به کار ناپسند و غیر قانونی بزند . این بزگترین فاجعه برای خانواده و یک جامعه خواهد بود. لذا این خانواده ها از طریق انجمن حمایت و با کمک خیرین متدین باید از نظر مادی و معنوی  تامین شوند . »

در این جلسه فاخری رئیس بازداشتگاه و مرکزاشتغال گزارشی از افزایش اشتغال زندانیان در مرکز اشتغال از جمله ایجاد اشتغال در مزارع ، کارگاه بلوک زنی ، دامداری ، کارگاه ماشین شویی و حمایت های مادی از خانواده زندانیان از طریق انجمن حمایت از زندانیان را ارایه نمود .

حیدری مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد نیز طی گزارشی از تهیه لباس فرم دانش آموزان برای ۳۱نفر ، تهیه نوشت افزار برای ۲۵ تن از دانش آموزان تحت حمایت ، ارایه خدمات درمانی به ۳۵ خانوار بصورت ویزیت رایگان ، پرداخت ۱۲مورد هزینه آب و برق ، بازدید از منازل مددجویان ، اهدا سبد کالا و رسیدگی و رفع مشکلات خانواده خبر داد و افزود : « علاوه بر تمام کارهای حمایتی انجام شده به همت مددکاران از شکات ۳ نفر از زندانیان  اخذ رضایت شده که منجر به آزادی آنها گردیده است . »

در این جلسه مدعوین به ارایه راهکارهای عملی برای توسعه منابع مالی و در آمد پایدار انجمن پرداختند .

جلسه انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد

جلسه انجمن حمایت زندانیان پارس آباد با حضور رییس دادگستری شهرستان

جلسه انجمن حمایت زندانیان پارس آباد با حضور رئیس دادگستری و امام جمعه شهرستان

جلسه انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد

جلسه انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*