اخبار کوتاه

جشن یلدا در زندان مرکزی اردبیل با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری

جشن شب یلدا در زندان اردبیل

جشن شب یلدا در زندان اردبیل

به مناسبت شب یلدا مددجویان هنر مند زندان مرکزی اردبیل با اجرای موسیقی سنتی و استنداپ کمدین و حافظ خوانی این شب باستانی را جشن گرفتند.

سرباز جدا مدیر زندان مرکزی اردبیل با اشاره به اهمیت برگزاری جشن های ملی و مذهبی در زندان برای ایجاد محیطی شاد و کاستن از تنش های محیطی و استرس و آسیب های زندان گفت: « از ابتدای سالجاری که با برنامه های نوروزی شاد سال ۹۶ را آغاز کردیم در مناسبت های گوناگون گروه هنری امور فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی با اجرای برنامه های شاد و متنوع در کمک به آرامش زندانیان و ایجاد فضای مفرح و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر نقش موثری داشته است. »

وی با اشاره به اجرای برنامه عصرانه هنری به صورت حداقل یک روز در ماه برای هر بند افزود: « حتی در سایر ایام که مناسبت خاصی نیز وجود ندارد گروه هنری زندان با فعال کردن واحد موسیقی، نمایش خیابانی و استنداپ کمدی و برگزاری مسابقات تفریحی و دعوت از هنرمندان برجسته استان از جمله شعرای شهیر اردبیل موقعیت های هنری و کم نظیری برای زندانیان خلق نموده است . »

همچنین برنامه سفره شب یلدا همراه با « شب نشینی در چله و نقل حکایات آذری » از دیگر برنامه هایی بود که در بسیاری از اتاق های این زندان اجراء شد.

گفتنی است به همین مناسبت در زندانهای مشکین شهر، گرمی، خلخال، بازداشتگاه و مرکز اشتغال پارس آباد، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه مرکزی اردبیل نیز برنامه های فرهنگی و هنری برگزار شد .

 

جشن شب یلدا در کانون اصلاح و تربیت

جشن شب یلدا در کانون اصلاح و تربیت

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*