اخبار کوتاه

توسعه حرفه آموزی با رویکرد آموزش های کاربردی در زندان خلخال

به منظور افزایش آموزش های کاربردی حرفه ای و با توجه به اقلیم منطقه خلخال دو رشته پرورش دام ( گوسفند ) و زنبور داری با مشارکت اداره جهاد کشاورزی در زندان خلخال برگزار شد .

مهدی زاده رئیس زندان با اعلام این خبر گفت : « هدف ما توسعه حرفه  آموزی  با رویکرد آموزش های کاربردی و با توجه به بازار کار و اقلیم و جغرافیای منطقه می باشد . با تعامل نهادهای آموزشی بویژه اداره فنی وحرفه ای ، جهاد کشاورزی وصنایع دستی وگردشگری برنامه های آموزشی مهارت وحرفه آموزی متنوعی برای سال جاری در زندان خلخال طراحی شده است . »

وی گفت : پس از مذاکرات وتشکیل جلسات با اداره جهاد کشاورزی زندان خلخال تعداد ۱۰ دوره از آموزشهای مهارتی جهاد کشاورزی  برای مددجویان پیش بینی شده است . تا کنون دو دوره زنبور داری و پرورش دام برگزار شده و ۸۰ نفر از مددجویان در این دوره ها شرکت نموده و موفق شده اند پس از آزمون گواهی دریافت نمایند .                                                                                         

وی افزود : با تعاملی که بین دو اداره وجود دارد با اعزام مربی از اداره جهاد کشاورزی ۸ دوره دیگر نیز به ترتیب تا پایان سال اجرا خواهد شد.

رئیس اداره زندان خلخال همچنین اعلام کرد : دوره آموزشی پرورش زنبور عسل در اوایل سال جاری از سوی اداره فنی وحرفه ای نیز  برگزار شده و دوره های دیگر این اداره آموزشی نیز به ترتیب در زندان خلخال اجراء و گواهینامه با عنوان ادارات آموزش دهنده به زندانیان اعطاء خواهد شد. »

به گفته رئیس زندان خلخال مهمترین اهداف از برگزاری دوره ها کسب مهارت توسط زندانیان، اخذ گواهینامه ، استفاده از تسهیلات ادارات مربوط و ایجاد شغل پایدار پس از آزادی از زندان می باشد .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*