اخبار کوتاه

تقدیر معاون قوه ی قضائیه از رئیس زندان مشگین شهر و رئیس شورای حل اختلاف مستقر در این زندان

به منظور تجلیل از فعالان شوراهای حل اختلاف همایش تجلیل از شوراهای حل اختلاف  برتر استان در سالن اجتماعات دادگستری کل استان اردبیل برگزار شد.

در این همایش که عتباتی ، رئیس کل دادگستری استان ، ابراهیمی ، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان ، دیگر معاونین قضایی رئیس کل ، قضات شوراها و روسا و اعضای شوراهای حل اختلاف سطح استان حضور داشتند ، عتباتی ضمن قدردانی از دست اندرکاران شوراهای حل اختلاف سطح استان گفت: شوراهای حل اختلاف بازوان توانمند دستگاه قضایی در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها و همچنین کاهش جمعیت کیفری زندان ها هستند. » وی از شوراهای حل اختلاف به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد دستگاه قضایی در نیل به اهداف قضا زدایی یاد کرد و افزود: « نتیجه اقدامات شوراهای حل اختلاف استان قابل قبول و شایسته تقدیر می باشد. »    

ابراهیمی ، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان نیز با ارائه گزارش تحلیلی از کم و کیف عملکرد شوراها و میزان رشد رسیدگی و مختومه شدن پرونده ها گفت: « فلسفه وجودی شوراها ، صلح و سازش و جلوگیری از ورود پرونده ها به سیستم و محاکم قضایی است  » وی هدف اصلی همایش را اطلاع رسانی و تجلیل از رفتار حسنه و عملکرد شوراها بیان داشت و افزود : « تقویت عملکرد شوراهای حل اختلاف موجب کاهش جمعیت کیفری زندانها خواهد شد . »

در این همایش در از ارزیابی  سالیانه عملکردها شوراهای حل اختلاف استان  به جهت تلاش در راستای صلح و سازش و مختومه شدن پرونده ها بویژه پرونده های قتل عمد در سال ۹۷ از زحمات خسروی ، رئیس زندان مشگین شهر و رئیس شورای حل اختلاف مستقر در این زندان و همچنین عضو فعال این شورا ، کارمند فخری با اعطای لوح سپاس با امضای حجت الاسلام والمسلمین احمدی میانجی ، معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور تجلیل بعمل آمد.

شایان ذکر است شورای حل اختلاف مستقر در زندان مشگین شهر به همت مسئولین قضایی و با تاکیدات  و پی گیریهای فتحی ، مدیرکل زندان های استان حدود ۳ سال است که راه اندازی شده و سیاست های دستگاه قضایی را دنبال می کند.

 

لوح تقدیر

لوح تقدیر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*