اخبار کوتاه

تعداد ۱۰۰۰ نفر از مددجویان زندان اردبیل تحت پوشش طرح تزریق واکسن مننژیت قرار گرفتند

با اجرای طرح واکسیناسیون بیماری مننژیت مددجویان و تعدادی از کارکنان زندان اردبیل در برابر این بیماری واکسینه شدند.

به گفته مدیر زندان مرکزی اردبیل طرح تزریق مننژیت به مددجویان با هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان اردبیل اجراء شد و در این طرح پیشگیرانه مددجویان داوطلبانه به بهداری زندان مراجعه و درخواست تزریق این واکسن را داشتند.

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل در خصوص چگونگی اجرای این طرح گفت: « تعداد هزار دوز واکسن مننژیت با هماهنگی های قبلی از مرکز بهداشت اردبیل تحویل گرفته و به ۱۰۰۰ نفر از مددجویان و کارکنان  تزریق شد. در تزریق این واکسن، مددجویان جدید الورود در اولویت بودند که تمامی آنها تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. » وی افزود: « پس از تزریق این واکسن به مددجویان جدید الورود، از مددجویانی که به تازگی از مرخصی برگشته بودند جهت تزریق دعوت به عمل آمد و پس از آن مددجویان مقیم به واحد بهداری مراجعه و تحت تزریق قرار واکسن مننژیت قرارگرفتند. »

مدیر زندان اردبیل با اشاره به زندگی جمعی در زندان ها و اهمیت تزریق واکسن مننژیت گفت: « مننژیت یک بیماری ویروسی است که موجب عفونت پرده مغزی شده و عوارض مهلکی به دنبال دارد. در این طرح بر آن شدیم که این تزریق در مورد تعداد ۳۰ تن از کارکنان پوسته داخلی نیز که احتمال ابتلا دارند در این طرح قرار بگیرند . »

مدیر زندان اردبیل خاطر نشان کرد: « با تبلیغات و اطلاع رسانی شفاف و درست از مسایل بهداشتی و درمانی ، استقبال مددجویان نیز از مشارکت در اینگونه طرح های پیشگیرانه بیشتر میشود. »

 

اجرای طرح واکسیناسیون مننژیت در زندان اردبیل

اجرای طرح واکسیناسیون مننژیت در زندان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*