اخبار کوتاه

تجلیل از مددجویان شاغل در زندان اردبیل در روز کارگر

تجلیل از مددجویان شاغل در کارگاههای زندان اردبیل به مناسبت روز جهانی کارگر

تجلیل از مددجویان شاغل در کارگاههای زندان اردبیل به مناسبت روز جهانی کارگر

به مناسبت روز جهانی کارگز و به همت بنیاد تعاون و صنایع زندانیان استان اردبیل و با همکاری زندان اردبیل از ۱۰ تن از مددجویان شاغل در کارگاههای اشتغال زندان اردبیل به عنوان کارگر نمونه تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل زندان های استان ، دادیار ناظر زندان اردبیل و مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان برگزار شد فتحی مدیر کل زندانها با اشاره به نقش اشتغال در کاهش آسیب های درون زندان گفت : « امروز ما با همکاری مقامات قضایی و دیدگاه مثبت و تعاملی که در مقام عالی قضایی استان ، دادستان مرکز استان و دادیار ناظر زندان نسبت به اشتغال زندانیان وجود دارد با بالاترین ظرفیت کارگاههایمان برای مددجویان اشتغال ایجاد کرده ایم . » فتحی در ادامه با اشاره به لزوم تداوم اشتغال زندانیان پس از آزادی افزود: « اگر می خواهیم بازگشت مجدد به زندان کاهش یابد و شاهد آسیب های اجتماعی نباشیم باید فضای اشتغال و کسب و کار در جامعه رونق پیدا کند . »

مدیر کل زندان های استان اردبیل ، با تجلیل از همه زندانیان شاغل در کارگاههای اشتغال زندان های استان از مسوولین خواست با توجه به نیاز جامعه و علاقمندی های مددجویان با لحاظ قرار دادن سود آوری مشاغل ایجاد شده برای زندانیان به جهت تامین نیاز های اولیه زندگیشان از طریق اشتغال در زندان به توسعه کارگاه ها درسال حمایت از کالای ایرانی اقدام کنند.

در ادامه این مراسم ضمن اجرای برنامه های هنری شهباز علیزاده مسوول بنیاد تعاون زندان اردبیل گزارشی از وضعیت اشغال زندانیان ارایه نمود . درپایان با اهداء لوح تقدیر و کارت هدیه از ۱۰ نفر از زندانیان کارگر شاغل در کارگاه های زندان اردبیل تجلیل بعمل آمد.

 گفتنی است هم اکنون ۱۲۷۱ نفر در ۲۲ کارگاه و مزارع کشاورزی در سطح زندانهای استان به صورت مولد و درآمد زا مشغول فعالیت می باشند.  

 در پایان این مراسم ۲ تخته فرش دست بافت یکی از مددجویان که کار بافت آن به اتمام رسیده بود؛ توسط مسوولان حاضر قیچی خورد. به گفته مسوول دفتر اشتغال زندانیان زندان های استان هر تخته فرش ۶ متری دست بافت حداقل ۱۲ میلیون تومان به فروش میرسد.

برش فرش دست بافت مددجویان توسط مدیرکل زندان های استان

برش فرش دست بافت مددجویان توسط مدیرکل زندان های استان

برش فرش دست بافت مددجویان توسط دادیار ناظر زندان اردبیل

برش فرش دست بافت مددجویان توسط دادیار ناظر زندان اردبیل

   

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*