اخبار کوتاه

تجلیل از بانوان شاغل در زندان های استان اردبیل به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)

 به مناسبت سال روز میلاد خجسته حضرت فاطمه الزهرا (س) و بزرگداشت روز زن ، از بانوان شاغل در زندان های استان تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل زندانهای استان برگزار شد. ابتداء اصلان نسب نماینده بانوان شاغل در زندان های استان با تبریک این روز به همه بانوان و دوست داران دختر پیامبر اعظم (ص) و خاندان پاکش، با تشریح وضعیت اشتغال بانوان در زندانهای استان از تدابیر مدیرکل زندان ها برای بهبود وضعیت رفاهی بانوان و پیگیری مشکلات آنها در جلسات مستمر کمیته بانوان زندان های استان تقدیر نمود و گفت : « مسیر ارتقاء جایگاه شغلی از سوی مدیریت استان برای بانوانی که تلاشگر باشند و بخواهند که رشد و تعالی سازمانی داشته باشند خوشبختانه باز است و باید برای رسیدن به این مهم تلاش نمایند.  » وی همچنین با اشاره به خصوصیات شخصیت والای حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای بانوان آزاده و مسلمان را این بانوی بزرگ دانست و افزود : « تاسی از حضرت زهرا (س) یعنی شخصیت و کرامت بخشیدن زن به خویشتن است . »

در ادامه مدیرکل زندانهای استان با تجلیل از زحمات بانوان شاغل در زندان های استان این روز بزرگ را به همه آنها تبریک گفت و با اشاره به زاد روز دخت پیامبر افزود: « حضرت زهرای مرضیه (س) شخصیتی است که مسیر تاریخ را عوض کرد. ایشان به دنیا ثابت نمود که در دل جاهلیت عرب میتوان زن را دارای کرامت ، شخصیت ، بزرگی و عفت و عصمت متصور شد. حضرت زهرا (س) این امر مهم را از خودشان شروع کردند و در تاریخ ثبت است که این بانوی بزرگوار چگونه اسطوره حجاب و عفت و در عین حال مهر و محبت و نمونه کامل یک مادر است. مادری که دین مبین اسلام تبیین می نماید. » 

مدیرکل زندان های استان اردبیل توجه به فرامین الهی ، همسر داری ، مادری نمودن و تربیت فرزندان و دفاع از ولایت و حریم الهی را از خصوصیات بارز این شخصیت برجسته عالم اسلام برشمرد و افزود: « خطبه ماندگار حضرت فاطمه در ماجرای بعد از ثقیفه نشان می دهد که ایشان چگونه از آرمان های اسلام ، ولایت و امامت با تمام وجود دفاع می کنند و خود را سرباز ولایت می دانند. »

وی در ادامه با اشاره به سختی و صعوبت کار در زندانها نسبت به سایر ادارات گفت: « کار در زندان برای مردان دشوار و سخت و زیان آور است . حال بانوان با روحیه لطیف و طبع ظریفشان به مراتب در معرض آسیب های روحی و جسمی در زندان قرار می گیرند و دشواری کار برای آنها نسبت به آقایان بیشتر است . » وی ضمن ابراز رضایت از نحوه کارکرد بانوان در زندان های استان از آنها خواست تا با ابتکار عمل در مشاغل خویش و پرهیز از روزمرگی موجبات نشاط و بهبود مستمر را در محیط کار خویش فراهم نمایند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر، شاخه گل و هدایایی از بانوان شاغل در زندانهای استان تجلیل بعمل آمد.      

تجلیل از بانوان شاغل در زندانهای استان

تجلیل از بانوان شاغل در زندانهای استان اردبیل

تجلیل از بانوان شاغل در زندانهای استان

تجلیل از بانوان شاغل در زندانهای استان

تجلیل از بانوان شاغل در زندانهای استان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*