اخبار کوتاه

برگزاری کلاس آموزشی آگاه سازی برای سربازان وظیفه زندان های مرکز استان اردبیل

در راستای پیشگیری از وقوع جرم و آگاه سازی سربازان وظیفه یک دوره کلاس آموزشی با موضوع آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای سربازان وظیفه زندان های مرکز استان اردبیل برگزار شد .

امجدی رئیس اداره ارزیابی عملکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات اداره کل زندانهای استان اردبیل بعنوان مدرس و متولی برگزاری این کلاس ها گفت : « یکی از ارکان پیشگیری از وقوع جرم ، آگاه سازی مخاطبین با قوانین و جرایم قانونی ناشی از تخطی از آنهاست . این مساله بازدارندگی ایجاد می کند . زیرا گاهی جهل به قانون باعث بروز جرم می گردد . در حالی که جهل به قانون مسوولیت جرم را از شخص سلب نمی کند . »

وی افزود : « ما با همکاری اداره حفاظت اطلاعات و یگان حفاظت سالیانه به صورت مستمر دوره های آگاه سازی در زمینه های مختلف برای سربازان وظیفه و کارکنان برگزار می کنیم و بر این باوریم که پیشگیری بهتر از درمان است و کلاس های آگاه سازی را بعنوان عامل بازدارنده می دانیم و تا کنون اثر بخشی خوبی داشته است .»

به گفته رئیس اداره ارزیابی عملکرد ، بازرسی و پاسخگویی به شکایات زندان های استان اردبیل در کلاس های آگاه سازی برگزار شده برای سربازان وظیفه زندان های مرکز استان اردبیل ، موضوعاتی چون رعایت قوانین و مقررات مربوط به خدمت سربازای ، سلسه مراتب اداری و نظامی ، حفظ و نگهداشت اموال بیت المال ، رعایت پوشش مناسب نظامی و سازمانی و عدم تغییر در علائم لباس مربوطه ، پیشگیری از سهل انگاری های منجر به بروز حوادث جبران ناپذیر در مراکز نگهداری در حین خدمت ، آشنایی با تهدیدات فراروی کارکنان خصوصاً سربازان وظیفه در زندان های استان مطرح گردید .

در پایان کلاس آموزشی جلسه پرسش و پاسخ برگزار و سربازان وظیفه مشکلات و سوالات خویش را به صورت جمعی و همچنین چهره به چهره با رئیس اداره بازرسی مطرح نمودند .

کلاس آگاه سازی پرسنل وظیفه - مدرس رئیس اداره بازرسی زندان های استان اردبیل

کلاس آگاه سازی پرسنل وظیفه – مدرس رئیس اداره بازرسی زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*