اخبار کوتاه

برنامه های متنوع در بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری سالار شهیدان در زندانهای اردبیل برگزار می شود

جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه محرم اداره کل زندانهای استان اردبیل

جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه محرم اداره کل زندانهای استان اردبیل

ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم با حضور معاونین اداره کل زندانهای استان اردبیل ، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ، رئیس اداره قضایی و جانشین پایگاه مقاومت بسیج ، رئیس اداره مالی و پشتیبانی و مسئول روابط عمومی تشکیل جلسه داد و برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های این ایام بحث و تبادل نظر گردید.

در این جلسه با اشاره به تقارن زیبای هفته دفاع مقدس با ایام بزرگداشت شهادت سید و سالار شهیدان ابا عبد الله الحسین (ع) بر همسویی برنامه های این دو مناسب و تبیین اهداف قیام عاشورا و دست آوردهای ۸ سال دفاع مقدس تاکید شد .

دراین جلسه برنامه های این ایام الله در سه محور تبیین و فرهنگ سازی ، شور آفرینی و حفظ شعائر و استفاده از ابزار هنری در القاء مفاهیم تنظیم گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان از جمله برنامه های مهم مصوب در این جلسه برگزاری زیارت عاشورا به صورت روزانه در کلیه زندانهای استان ، استفاده از روحانیون برجسته و مطرح برای برگزاری جلسات سخنرانی با موضوعات تبیین قیام عاشورا و نقش دفاع مقدس در انتشار انقلاب اسلامی به جهان و موضوعاتی در این حوزه می باشد. همچنین طبق مصوبات ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم مقرر شد نمایش خیابانی  با موضوع دفاع مقدس در زندانهای استان در محوطه اندرزگاهها به اجراء در آید.

از دیگر برنامه های مهمی که در این ایام برگزار خواهد شد می توان از مراسم صبحی با قرآن و عترت ، نمایشگاه های عکس و پوستر دفاع مقدس و عاشورائیان ، مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و کارکنان رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس یاد نمود.

گفتنی است طبق تاکیدات اعضای جلسه مقرر شد به منظور استفاده بهینه مددجویان زندانهای استان از فیوضات عزاداری دهه اول محرم ضمن برگزاری مراسم استقبال از محرم و آئین سنتی طشت گذاری که اعلان عزای سید الشهداء در خطه حسینی اردبیل می باشد با استفاده از ظرفیت مددجویان و همچنین دعوت از مادحین برجسته استان مجالس عزاداری در حسینه زندانها به صورت روزانه در طول ایام دهه اول برگزار و در جهت تکریم شهدای ۸ سال دفاع مقدس یادواره بزرگ شهداء کربلای ایران نیز در زندانهای استان برگزار شود.    

جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه محرم اداره کل زندانهای استان اردبیل

جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و دهه محرم اداره کل زندانهای استان اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*