اخبار کوتاه

بخشش دیه یک میلیارد و دویست میلیون ریالی در زندان اردبیل

در پی تلاش های مددکاران و اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف زندان اردبیل شاکی از دیه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلون ریالی گذشت نمود.  

به گزارش روابط عمومی زندان اردبیل، در پی دعوت از شاکی زندانی « ا. ن » که از سال ۱۳۹۴ به خاطر عجز از پرداخت دیه یک میلیارد و دویست میلیون ریالی تحمل حبس می نمود. با همت و پا در میانی واحد مددکاری و اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف زندان اردبیل زندانی با اخذ رضایت شاکی و بخشش دیه از زندان آزاد گردید.

شاکی پرونده انگیزه خود ازگذشت از دیه با مبلغ قابل توجه را تنّبُه زندانی و کمک به باز توانی اجتماعی وی و جلب رضایت خداوند در ماه شعبان المعظم و ترویج فرهنگ بخشش در جامعه عنوان نمود.

 سربازجدا مدیر زندان و رئیس شعبه اول شورای حل اختلاف شعبه زندان اردبیل در این باره به خبرنگار ما گفت: « در سال ۹۶ از تعداد ۷۵۱ پرونده وارده به این شورا تعداد ۵۲۱ پرونده منجر به صلح و سازش شده مختومه گردید. » به گفته مدیر زندان اردبیل از میان ۵۲۱ پرونده مصالحه شده  در سال گذشته تعداد ۱۶۵ نفر از زندانیان منجر به آزادی از زندان و بازگشت آنان به آغوش خانواده و جامعه شده است . وی با تقدیر از اقدام شایسته این شاکی با اشاره به آیه ۱۷۸ سوره بقره  گفت : « خداوند در این آیه شریفه عفو و گذشت را می ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می گذرند درود می فرستد. » رئیس شعبه اول شورای حل اختلاف زندان اردبیل با اشاره به تاثیر گذشت بر عدم تکرار بزه و متنبه تر شدن فرد گفت : « حتی در جرایم عمد وقتی زندانی با گذشت شاکی مواجه میشود به نوعی سنگینی این گذشت نمی گذارد که وی دوباره مرتکب بزه و جرم مجدد شود . در جرایم غیر عمد و مالی هم شکات با گذشت عین یا بخشی از دین خود با خدا معامله کرده و خانواده ای را از آسیب های اجتماعی مترتب از محبوس شدن سرپرست خانواده نجات می دهند که این امر باید در اجتماع ترویج و فرهنگ سازی شود. »

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*