اخبار کوتاه

با همت ستاد دیه استان اردبیل اتفاق افتاد : بانوان خیّر شهرستان پارس آباد برای آزادی زندانیان محکوم مالی گرد هم آمدند

 اولین همایش بانوان خیّر شهرستان پارس آباد با هدف ترویج فرهنگ کمک به آزاد سازی زندانیان غیر عمد و مالی با حضور اقشار مختلف از بانوان خیّر ، مسئولین قضایی و اجرایی شهرستان ، مادران و همسران شهدا در سالن جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.  

اشرفی رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد بعنوان یکی از سخنرانان این همایش معنوی گفت: «  همایش گلریزان بانوان خیرّ در گام نخست با انگیزه فرهنگ سازی و آشنایی بانوان محترم با فعالیت ستاد دیه و عملکرد آن برگزار شده است. » وی افزود : « هدف از تاسیس ستاد دیه کمک به آزادای زندانیانی است که واقعاً مدیون هستند و توانایی پرداخت بدهی و یا دین خود را ندارند. »

رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد تاکید کرد: « خدمات ستاد دیه از هر دو سو خیر خواهانه است . زیرا از طرفی سرپرست خانواده ای که بخاطر عجز از پرداخت بدهی زندانی است از زندان آزاد می شود و از سویی دیگر طلبکار در این شرایط اقتصادی نه چندان مناسب با اندکی گذشت و بخشش به مطالبه خود می رسد . » 

حاجی پور سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد نیز برگزاری چنین همایش هایی را در شهرستان پارس آباد به فال نیک گرفته و از  استقبال  خوب بانوان خیر تقدیر کرد. وی اظهار امید واری نمود با همکاری مردم و دیگر موسسات خیریه بتوانند شاهد آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و دیه در آستانه عید باشند. 

 سرپرست فرمانداری ، مردم خیّر پارس آباد و عشایر دلیر منطقه را پیش گام در امور خیر خواند و بر استفاده از ظرفیت مردم خدا جوی دشت مغان تاکید کرد .

در ادامه حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان پارس آباد نیز از زحمات کلیه عوامل برگزاری این همایش و حضور پر شور مردم بخصوص بانوان خیّر تقدیر نمود و با اشاره به سبک زندگی حضرت زهرا ( س) گفت: « ما باید در زندگی از رفتارهای حضرت زهرا (س) الگو بگیرم زیرا سعادت دنیا و آخرت ما در پیروی از سیره ولایت و خاندان نبوت است » .

امام جمعه شهرستان پارس آباد با اشاره به بخشی از زندگی کوتاه ولی پر ثمر حضرت زهرا سلام الله علیها گفت : « این همایش بانوان خیّر برای آزادی زندانیان محکوم مالی معسر ، ما را یاد آن ماجرایی می اندازد که حضرت فاطمه زهرا (س) لباس تازه عروسی خویش را به مستمند بذل و بخشش کرد . ما نیز با الگو برداری از ایشان با کمک های خود می توانیم دل فرزندان زندانیان محکوم مالی و خودشان را شاد کنیم . »

در انتهای این همایش معنوی محبوبی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل ضمن تشکر از حضور مسئولین و بانوان خیّر شهرستان پارس آباد گزارشی از اقدامات و آزاد سازی های زندانیان از طریق ستاد دیه در سال جاری ارایه کرد.

گفتنی است حسن ختام این مراسم تجلیل ستاد دیه استان از چند تن از مادران و همسران شهدای شهرستان پارس آباد بود. انتهای پیام ./ 

همایش بانوان خیر شهرستان پارس آباد بریا آزادی زندانیان محکوم مالی معسر

همایش بانوان خیر شهرستان پارس آباد بریا آزادی زندانیان محکوم مالی معسر

سخنرانی امام جمعه شهرستان پارس آباد در همایش بانوان خیر این شهرستان

سخنرانی امام جمعه شهرستان پارس آباد در همایش بانوان خیر این شهرستان

همایش بانوان خیر شهرستان پارس آباد بریا آزادی زندانیان محکوم مالی معسر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*