اخبار کوتاه

با دعوت مسوولان مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل از بخش خصوصی : زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر از زندانیان متقاضی کار فراهم شد

در نشست مشترک سرپرست مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل و مدیرنمایندگی بنیاد تعاون و صنایع زندانیان استان با مدیرکارخانه آرتاویل تایر اردبیل زمینه اشتغال یکصد نفر از زندانیان متقاضی کار فراهم شد .

در این نشست که به دعوت رامین مهدی نیا مدیرنمایندگی بنیاد تعاون ، حرفه آموزی و صنایع زندانیان استان انجام شد ، مهدی نیا استفاده از زندانیان برای احیای کارخانجات و کارگاه های راکد و نیمه راکد استان با نیروی کار مناسب را فرصتی مغتنم برای هر دو بخش یعنی بخش خصوصی و زندانیان برشمرد .

به گفته مدیرنمایندگی بنیاد تعاون زندانیان ، در این روش هم زندانی که باید مدت محکومیت خویش را سپری کند ، فرصتی برای تهیه کمک هزینه معیشت خانواده خویش پیدا می کند و همچنین با کار خودش را مشغول می کند تا مدت معین حبس اش تمام شود و از سویی طرف مقابل یعنی بخش خصوصی نیز به نیروی کار مناسب از لحاظ هزینه و کارکرد دست می یابد و از طرفی در یک عمل خیرخواهانه و انسان دوستانه سهیم می شود .   

مهدی مهدیزاده سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی نیز با استقبال از این طرح آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن ۱۰۰ تن از زندانیان علاقمند به اشتغال به کار اعلام نمود و گفت : « با زندانی شدن فرد منبع امرار معاش وی نیز اکثراً قطع می شود و خانواده اش دچار مشکلات عدیده اقتصادی و در پی آن آسیب های اجتماعی می شوند . » وی اشتغال به کار زندانیان در حوزه مشاغل مولد که محل کسب در آمد برای زندانیان باشد را یکی از اولویت های مهم سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست و از این اتفاق ابراز رضایت نموده و گفت : « بخش خصوصی اگر با درایت به این مساله ورود پیدا کند ما تا آنجا که در توان داریم با استفاده از زندانیانی که متقاضی کار هستند و با مساعدت مقامات محترم قضایی دست آنها را خواهیم گرفت و برای این کار محدویتی نداریم . » وی افزود : « نظارت کامل بر کار مددجویان شاغل به سختی اعمال می شود که خدای نکرده سو استفاده از طرف مددجوی کارگر و یا کار فرما رخ ندهد . »

صادق نژاد مدیر کارخانه آرتاویل تایر با تشکر از برگزاری این جلسه ضمن استقبال از این پیشنهاد آن را پیشنهاد برد- برد دانست و از مقامات قضایی و زندان برای تسهیل زمینه اشتغال زندانیان و کمک به رونق تولید در بخش خصوصی تقدیر نمود .

جلسه مشترک رئیس مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل و مدیر بنیاد تعاون زندانیان با مدیر آرتاویل تایر

جلسه مشترک رئیس مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل و مدیر بنیاد تعاون زندانیان با مدیر آرتاویل تایر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*