اخبار کوتاه

با حضور ۳۶ شرکت کننده مسابقات قرآن کارکنان و سربازان وظیفه زندان های استان اردبیل برگزار شد

مسابقات قرآن کارکنان مرد و سربازان وظیفه زندان های استان اردبیل با حضور ۳۶ شرکت کننده به میزبانی زندان خلخال برگزار و نفرات برگزیده برای حضور در مسابقات منطقه ای مشخص شدند .

در آئین افتتاحیه این مسابقات فتحی مدیرکل زندان های استان گفت : « هدف نهایی کیفر زندان در نظام جمهوری اسلامی بازتوانی اجتماعی و تغییر رفتار فرد مجرم می باشد . بازتوانی و اصلاح و تربیت حاصل نمی شود مگر اینکه برنامه های اصلاحی و تربیتی بر محور و مدار قرآن تدارک دیده شود . این اقدام نیز زمانی موثر خواهد شد که فرد مربی یا مصلح خودش با تمام وجود قرآنی باشد . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل اقدام سازمان زندان ها برای تربیت حفاظ قران از میان سربازان وظیفه را یکی از کارهای بسیار ارزشمند در حوزه یگان حفاظت زندان ها برشمرد و افزود : « دوران جوانی بهترین فرصت برای انس با قرآن و آموختن مفاهیم والا و انسان ساز این بزرگترین معجزه الهی است . »

در ادامه آئین افتتاحیه حجت الاسلام و المسلمین اسدی امام جمعه شهرستان خلخال با تجلیل از برگزار کنندگان مسابقات قرآن کارکنان و سربازان زندان های استان گفت : « کارکنان زندان در بهترین جا از لحاظ خدمت به محرومترین انسان ها خدمت می کنند . » وی با اشاره به سختی کار زندان بانی افزود : « با تمسک به قرآن سختی راه اصلاح و تربیت زندانیان را هموار کنید و با الهام از آموزه های قرآنی برای این مددجویان معلمی کنید . »

وی زندان را در صورتی که فعالیت ها بر مدار قرآن باشد معبد خطاب نمود و گفت: « زندانبانان در طول ساعاتی که در زندان مشغول فعالیت هستند در اصل مشغول عبادتند . »

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از حضرت علی (ع) قرآن را نسخه بزرگ برای بیماری بزرگ روحی انسان ها بیان نمود و گفت : « انسان تنها جسمش دچار نقصان و مرض نمی شود بلکه روح انسان نیز دچار بیماری می شود که این بیماری روح از بیماری جسم خطرناک تر است زیرا آخرت انسان را می تواند از او بگیرد و تباه کند . تنها راه درمان بیماری های روحی انسان ها تمسک به قرآن و استخراج نسخه لازم از قرآن است . »

پس از سخنرانی فتحی مدیرکل زندان ها و  حجت الاسلام و المسلمین اسدی امام جمعه شهرستان خلخال ، با تشریح آئین نامه مسابقات توسط داوران دارالقرآن کریم شهرستان خلخال ، مسابقات بین نفرات شرکت کننده آغاز شد .    

آیین افتتاحیه مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

آیین افتتاحیه مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین اسدی امام جمعه شهرستان خلخال در آیین افتتاحیه مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین اسدی امام جمعه شهرستان خلخال در آیین افتتاحیه مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

گوشه هایی از برگزاری مسابقات مفاهیم قرآن کریم و تفسیر نماز

برگزاری مسابقات مفاهیم قرآن کریم و تفسیر نماز

برگزاری دیگر رشته های مسابقه با حضور 36 شرکت کننده مرد

برگزاری دیگر رشته های مسابقه با حضور ۳۶ شرکت کننده مرد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*