اخبار کوتاه

با حضور پیر غلام و ذاکر حسینی حاج محمد باقر تمدنی ، مراسم هفتمین شب شهادت ابا عبد الله الحسین (ع) در زندان اردبیل برگزار شد

به مناسبت دهه دوم محرم با حضور ذاکرین و علمای برجسته استان اردبیل هر شب مراسم عزاداری در حسینیه زندان اردبیل برگزار می شود . در هفتمین شب از شهادت سید و سالار شهیدان ، استاد مرثیه و نوحه خوانی حاج محمد باقر تمدنی اردبیلی زینت بخش محفل عزاداری هیئت محبان علی ابن ابی طالب علیه السلام زندان اردبیل بود .

در ابتدای این مراسم که با حضور معاونین اداره کل زندان ها و رئیس اداره حفاظت اطلاعات ، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل و مدیر زندان برگزار شد . استاد سیامک اصلانی قاری بین المللی قرآن کریم به تلاوت مجلسی قرآن کریم پرداخت . سپس حجت الاسلام و المسلمین دادده شریف از روحانیون برجسته شهر طی سخنانی به نقش قیام ابا عبد الله الحسین (ع) در احیای امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز پرداخت و گفت : « امام حسین علیه السلام در شدید ترین لحظات نبرد با دشمن جنگ را قطع می کند تا نماز ظهر را اقامه کند و در این راه شهید فدای اسلام می کند. این عمل پیامی بزرگ به مسلمانان و رهروان آن حضرت می دهد. یعنی نماز در هر شرایط سخت باید اقامه شود . »  خطیب مراسم بزرگداشت هفتمین شب شهادت امام حسین (ع) با تاکید بر قلّت افراد امام در برابر خیل عظیم لشگر دشمن افزود : « امام با اینکه می دانست با این تعداد کم پیروزی فیزیکی و ظاهری در انتظار لشکر کم تعداد او نیست هرگز حاضر به پذیرفتن  بیعت با حکومت مستبد و مستکبر یزید و رفتن زیر بیرق ظلم و ظالم نشد . این نیز پیام استکبار ستیزی به ما می دهد . امروز نیز ایران اسلامی در برابر دشمنانپر تعداد اسلام ایستاده است تا بگوید ما وارثان خون حسین (ع) هستیم و در برابر استکبار سر تسلیم خم نمی کنیم . »

پس از سخنان حجت الاسلام و المسلمین داد ده شریف ، پیر غلام و ذاکر با تجربه حسینی استاد حاج محمد باقر تمدنی با مداحی و مرثیه خوانی در رثای سید و سالار شهیدان و با انتخاب اشعار حماسی از قیام حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در کوفه و شام بر علیه استبداد یزید ، شور حال حماسه حسینی (ع) را در بین مددجویان حاضر در مجلس تعزیه بر انگیخت . گفتنی است سپس مددجویان با مداحی یکی دیگر از مداحان اهل بیت به سینه زنی پرداختند.

مداحی پیر غلام و ذاکر حسینی حاج محمد باقر تمدنی در حسینه زندان اردبیل

مداحی پیر غلام و ذاکر حسینی حاج محمد باقر تمدنی در حسینه زندان اردبیل

سخنرانی مذهبی در هفتمین شب شهادت ابا عبد الله الحسین (ع) توسط حجت الاسلام دادده شریف در حسینیه زندان اردبیل

سخنرانی مذهبی در هفتمین شب شهادت ابا عبد الله الحسین (ع) توسط حجت الاسلام دادده شریف در حسینیه زندان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*