اخبار کوتاه

با حضور پرچم بارگاه رضوی نوای «آمدم ای شاه پناهم بده » در سرتا سر زندان اردبیل طنین انداز شد

سخنرانی روحانی اعزامی از حرم رضوی در سالروز میلاد امام رضا (ع)در زندان اردبیل

سخنرانی روحانی اعزامی از حرم رضوی در سالروز میلاد امام رضا (ع) در زندان اردبیل

در سالروز میلاد مسعود حضرت شمس الشموس امام رئوف علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) کاروان در سایه سار خورشید شامل خادمین حرم مطهر رضوی، حاملان پرچم سبز بازگاه ملکوتی آن امام همام با حضور در زندان اردبیل اشک شوق زیارت را بر چشمان مددجویان ، کارکنان و سربازان زندان مرکزی اردبیل جاری ساخت.

این کاروان در بدو ورود از سوی معاون اداره کل، مدیر زندان مرکزی، و کارکنان زندان مورد استقبال پر شور قرار گرفت . سپس حاملان پرچم متبرک آستان قدس رضوی با حضور در حسینیه امام علی (علیه السلام) زندان اردبیل در برنامه ای که به مناسبت این روز فرخنده تدارک دیده شده بود حضور یافتند.

از جلوه های دیدنی این حضور معنوی استقبال از نشان معنوی و خادمین حرم امام هشتم با اجرای صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط بیش از ۱۱۰ نفر از مددجویان بود.  برنامه  معنوی جشن میلاد با تلاوت آیات مربوط به ولایت و امامت توسط قاری برجسته بین المللی استاد سیامک اصلانی آغاز و سپس خادمین حرم امام رضا (علیه السلام)  در شان و منزلت آن امام همام به سخنرانی و مداحی پرداختند. در ادامه گروه سرود امید زندان با اجرای سرود « نیاز »  حاضرین را به اشکهای شوق در وصال حضرت دوست میهمان نمود.

بخش پایانی برنامه حضور پرچم متبرک به بارگاه آسمانی امام مهربانی ها در بین مددجویان مرد و سپس اندرزگاه زنان زندان اردبیل بود.

مددجویان به هنگام زیارت این پرچم مقدس که عطر و بوی یار را به مشامشان میرسانید و زیارتی معنوی از بعید را برایشان رقم زده بود با خود زمزمه میکردند که :« آمدم ای شاه پناهم بده ، خط امانی ز گناهم بده » .

عبدی معاون اداره کل زندانهای استان اردبیل در حاشیه این مراسم معنوی ضمن تجلیل از خادمین حرم رضوی این اقدام ارزنده آستان قدس را حرکتی مبارک برشمرد که زیارتی معنوی را برای کسانی که امکان حضور در بارگاه امام رضا را ندارند فراهم میسازد.

معاون اداره کل زندانهای استان اردبیل با تاکید بر اصلاح و تربیت دین محور در زندانها گفت : « دین مبین اسلام و دو بال قرآن و ولایت ائمه معصومین (علیهما سلام ) تنها نسخه نجات بخش بشر از انحرافات فکری ، عقیدتی و تمام شئون زندگی است. اگر کسی زندگانی خویش را بر محور قرآن و سیره حضرات معصومین بنا کند هیچ وقت بعنوان بزهکارگذرش به جاهایی مثل زندان نمی افتد. قرآن و روش زندگی امامان معصوم سفارش پیامبر مکرم اسلام به مسلمین است و اگر به دنبال سبک زندگی و الگوی مناسب هستیم باید در این دو مکمل مهم به دنبال آن زندگی ایده آل باشیم . »

در پایان خادمین حرم رضوی برنامه استقبال از پرچم متبرک و خادمان حریم رضوی در زندان را از بهترین برنامه های سفر خویش به استان اردبیل توصیف نموده و از مسئولین زندان تقدیر نموده و برای آزادی زندانیان و موفقیت دست اندکاران مجموعه زندانهای استان دعای خیر کردند.

زیارت پرچم رضوی توسط مددجویان زندان اردبیل

زیارت پرچم رضوی توسط مددجویان زندان اردبیل

زیارت پرچم رضوی توسط خانواده های زندانیان زندان اردبیل

زیارت پرچم رضوی توسط خانواده های زندانیان زندان اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*