اخبار کوتاه

با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان به مشکلات محکومین مهریه و مالی زندان مشگین شهر به صورت چهره به چهره رسیدگی شد

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  و در پی برگزاری جلسه بررسی مشکلات مددجویان محکوم مهریه در زندان اردبیل ، نشست مشابهی در زندان مشگین شهر با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه ، مدیرکل زندان های اردبیل ، رئیس دادگستری و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر برگزار و به صورت چهره به چهره مسایل قضایی این مددجویان بررسی شد.  

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در این زمینه گفت: « در پی بخشنامه ریاست قوه و ابلاغ دادستان کل کشور مبنی بر رسیدگی ویژه به مسایل قضایی محکومان و تاکید ریاست سازمان بر تسریع در اجرای این بخشنامه برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها ، در اولین فرصت جلسه ای در زندان اردبیل برگزار شد و متعاقب آن ۴۳ درصد محکومان مهریه کاهش یافت . امروز نیز در زندان مشکین شهر روند بررسی نحوه کمک قانونی به محکومان مهریه برای آزادی از زندان بررسی میشود و در سایر شهر ها نیز این بخشنامه به سرعت اجرایی خواهد شد . » 

خدادادی ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری کل استان اردبیل نیز با بیان این مطلب که اجرای بخشنامه های قضایی با هدف حبس زدایی از اولویت های دستگاه قضایی میباشد ، ضمن ملاقات چهره به چهره با ۶۵ نفر از زندانیان حوزه دشت مغان و مشگین شهر و استماع مشکلات قضایی آنان راهنمایی های لازم را ارایه و دستورات مقتضی را صادر نمود .

در این نشست از شعبات مختلف قضایی در زمینه قبول اعسار و تقسیط محکومان مهریه پیگیری های لازم بعمل آمد و همچنین با دستور مدیرکل زندانها پرونده این قبیل از مددجویان در اولویت کاری ستاد دیه استان قرار گرفت .

گفتنی است پیش از برگزاری این جلسه ، فتحی ، مدیرکل زندانهای اردبیل در معیت محبوبی ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ، بابازاده ، سرپرست اداره قضایی و اجرای احکام اداره کل زندانها با حضور در مجتمع فرهنگی زندان در محفل قرآنی مددجویان شرکت نمود .  

در ادامه مدیرکل زندان های استان از بخشهای مختلف زندان مشگین شهر از قبیل بهداری ، مراکز اشتغال و همچنین بندهای اقامتی زندان بازدید نموده و ضمن ملاقات چهره به چهره با کلیه مددجویان این زندان در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفته ، دستورات و راهنمایی های لازم را ارائه نمود .

رسیدگی به مشکلات محکومین مهریه و مالی در زندان مشگین شهر

رسیدگی به مشکلات محکومین مهریه و مالی در زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*