اخبار کوتاه

با بزرگداشت اربعین حسینی در زندان های استان اردبیل آخرین فراز از دوماه عزاداری سید و سالار شهیدان آغاز شد

در پی تاکیدات مدیرکل زندان های استان مبنی بر استفاده بهینه از ایام ماه محرم و صفر برای اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی قرآن و اهل بیت محور ، با گرامی داشت اربعین سید و سالار  شهیدان در زندان های استان مراسم دهه آخر صفر آغاز شد .    

 به گزارش رسیده از زندان های اردبیل ، مشگین شهر ، خلخال ، گرمی ، بازداشتگاه های پارس آباد و اردبیل و دیگر مراکز اقدامات تامینی و تربیتی این استان ، با حضور علما و مداحان برجسته استان و با دعوت از قاریان ممتاز استانی و کشوری محافل انس با اهل بیت و قرآن و عزاداری دهه آخر صفر در زندان های استان همزمان با شب اربعین آغاز شد . 

همین گزارش حاکی است در زندان اردبیل حجت الاسلام والمسلمین خرم دوست از وعاظ جوان و شهیر اردبیلی در شب اربعین حسینی با ذکر مناقب ابا عبد الله الحسین (ع) و اهمیت احیای اربعین حسینی مددجویان شرکت کننده در مراسم را به فیض رساند. خطیب مراسم شب اربعین زندان اردبیل با بیان اینکه در قیام امام حسین (ع) « جهل در تقابل با امام بود » ماموریت کنونی انسانهای دلسوز به مکتب امام حسین علیه السلام و اسلام را مبارزه با جهل و آگاه سازی انسانها دانست . وی با تاکید بر اینکه در زندگانی و سیره امام حسین (ع) ، شهادت در راه حق از جلوه و نمود بیشتری برخوردار بود ، از مدافعان حرم بعنوان الگویی مناسب از درس آموزان مکتب کربلا و مبارزه با نفاق و جهالت و قیام در راه حق یاد کرد .

سپس مداح اهل بیت عصمت و طهارت حاج حسن یحیوی رئیس کانون مداحان اردبیل با ذکر مصیبت اهل بیت رسول مکرم اسلام در اربعین حسینی دلهای مشتاق زیات قبر شش گوشه را کربلایی کرد .

این مراسم عزاداری در زندان اردبیل بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور حسینی معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان ، سربازجدا مدیر زندان مرکزی اردبیل ، صادقلو رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان ، پرسنل زندان و جمعی از مددجویان آغاز برگزار شد و در دیگر شب های باقی مانده از ماه صفر المحزون ادامه خواهد داشت .

عزداری شب اربعین در زندان اردبیل

عزداری شب اربعین در زندان اردبیل

عزداری شب اربعین در زندان مشگین شهر

عزداری شب اربعین در زندان مشگین شهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*