اخبار کوتاه

بازدید مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از منازل زندانیان کم بضاعت

به مناسبت پنجم خرداد ماه روز نسیم مهر ، حمایت از خانواده زندانیان ، مدیران کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از منازل تعدادی از زندانیان بی بضاعت و تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان و کمیته امداد امام دیدار و به مشکلات آنها رسیدگی نمودند .

در این دیدارها فتحی مدیرکل زندان ها ، دشتی مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره ) استان و قدیمی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل ، از منازل تعدادی از مددجویان بازدید میدانی بعمل آورده و ضمن دیدار چهره به چهره با این خانواده ها مشکلات آنهارا استماع نموده و سپس دستورات لازم توسط مدیران کل بازدید کننده جهت رفع نیازهای این خانواده ها و حل مشکلات ایشان صادر شد .

فتحی مدیر کل زندان ها گفت : « دیدار های میدانی میزان آسیب های مترتب از زندانی شدن سرپرست خانواده را به خوبی مشخص می کند . اکثر این خانوادها ساکنان حاشیه شهر و در معرض انواع آسیب های اجتماعی هستند که باید نظارت و پیگیری بر امورات آموزشی ، بهداشتی و درمانی ، معیشتی و اشتغال زایی و خودکفایی این گونه خانواده ها بیشتر از پیش توسط نهادهای حمایتی و انجمن های حمالیت زندانیان اعمال شود . »

در این دیدار مشکلات اشتغال ، معیشت و مسایل قضایی مبتلا به خانواده های بازدید شونده مورد مطالعه قرار گرفت و آزادی ۲ تن از زندانیان که با جرایم مالی در زندان به سر می بردند از طریق مدیرکل زندان ها در دست پیگیری جدی است که ظرف هفته های آتی به نتیجه مثبت منجر خواهد شد.  

دشتی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل نیز در این بازدید ها به مددکاران اداره کل متبوعه دستور داد تا با بررسی های دقیق زمینه اشتغال خانواده زندانیان بازدید شده را فراهم آورند.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت : « حمایت از این خانواده ها جزو اولویت های کمیته امداد می باشد و با بازدید های میدانی بسیاری از مشکلات این خانواده ها از نزدیک لمس و برنامه ریزی بهتری در جهت حمایت از آنها می توان انجام داد . » وی توانمند سازی خانواده های مددجو در زمینه اشتغال را یکی از بهترین راه های کمک به کاهش آسیب های اجتماعی و رسیدگی بهتر به معیشت  این قشر دانست .  

در این بازدید از سوی اداره کل زندان ها کارت هدیه و از سوی انجمن حمایت زندانیان و اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان اردبیل سبد کالا به خانوادهای بازدید شونده اهدا شد .

 

بازدید از منازل مددجویان توسط مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل

بازدید از منازل مددجویان توسط مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل

بازدید از منازل مددجویان توسط مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل

بازدید از منازل مددجویان توسط مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*