اخبار کوتاه

بازدید رئیس دادگاه عمومی شهر جعفر آباد از بازداشتگاه و مرکز اشتغال شهرستان پارس آباد

با حضور رئیس دادگاه عمومی حوزه قضایی شهر جعفر آباد به همراه رئیس شعبه اول دادگاه کیفری جعفر آباد از مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بازدید بعمل آورده و در ادامه جلسه شورای طبقه بندی بازداشتگاه این شهرستان با حضور ایشان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه پارس آباد؛ حجت الاسلام مهدوی راد رئیس دادگاه عمومی حوزه قضایی شهر جعفر آباد در دیدار از بازداشتگاه پارس آباد فعالیت های انجام شده در این مرکز در راستای اشتغال را ستود و افزود : « از برکات نظام اسلامی است که زندان به معنای مرکز اصلاح و تربیت تبدیل شده و این همه فعالیت مثبت و ارزنده در راستای اشتغال زندانیان در دست اقدام است . »  وی با اشاره به لزوم تقویت اشتغال در جامعه گفت : « اگر اشتغال در جامعه افزایش یابد تاثیر بسزایی در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی خواهد داشت . زیرا بیکاری مفسده انگیز است . » فاخری رئیس بازداشتگاه و مرکز اشتغال و حرفه آموزی شهرستان پارس آباد با تقدیر از تعامل سازنده مقامات قضایی حوزه های مختلف با زندان گفت : « امروز دستگاه قضایی به زندان نگاه تربیتی برای کاهش جرایم دارد و با تمام توان کمک می کند تا در حوزه اشتغال زندانیان فعالیت داشته باشند . از این طریق بخشی از کمبودهای اقتصادی زندانیان و خانواده هایشان تامین می شود . »

در ادامه این دیدار بازدید کنندگان با حضور در بازداشتگاه شهرستان پارس آباد در جلسه شورای طبقه بندی شرکت نموده و با پیشنهاد شورای طبقه بندی زندان و موافقت و دستور رئیس دادگاه عمومی حوزه قضایی شهر جعفر آباد زندانیان محکوم دارای جرایم سبک این حوزه قضایی به مناسبت هفته قوه قضائیه به مرخصی اعزام شدند. 

 رئیس بازداشتگاه پارس آباد در ادامه با تقدیر از حضور مقامات قضایی در جلسه شورای طبقه بندی زندان افزود : « تشکیل شورای طبقه بندی در زندان ها در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری در زندانها و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان است . اما دقت میشود که کسانی از امتیازات بهره مند شوند که فرایند قانونی را طی نموده و مستحق دریافت تسهیلات اعطایی شورای طبقه بندی مانند مرخصی و رای اشتغال و غیره باشند . » وی افزود:  « رسیدگی به مشکلات قضائی زندانیان با حضور قضات در شورای طبقه بندی فرایند رسیدگی و نتیجه بخشی را کاهش می دهد و از این رو ما از حضور قضات و مقامات محترم قضایی ذیصلاح در جلسات شورای طبقه بندی استقبال می کنیم . »

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*