اخبار کوتاه

بازدید دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد از مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندانیان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد در راس هیئت قضایی از قضات دادسرای این شهرستان از مرکز اشتغال و حرفه زندانیان بازدید کرد .

در این بازدید دادستان پارس آباد و هیئت همراه از نزدیک با مددجویان دیدار چهره به چهره داشته و به مشکلات تک تک آنان رسیدگی نمودند.  

در ادامه این برنامه دادستان پارس آباد از پروژه جدید زندان این شهرستان که در مجاورت مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در حال احداث می باشد بازدید نموده و از نزدیک در جریان پیشرفت کار این پروژه قرار گرفت.

وی در بازدید از پروژه زندان شهرستان پارس آباد گفت : « شهرستان پارس آباد  از لحاظ جمعیت دومین شهر استان به شمار می رود و به تبع آن دارای جمعیت کیفری بالایی می باشد . اما متاسفانه به دلیل فقدان زندان در این حوزه قضایی متهمین و محکومان این شهرستان به  دیگر شهرهای استان از جمله مشکین شهر و اردبیل اعزام می شوند که این موضوع با عنایت به بعد مسافت باعث ایجاد مشکلات در اعزام وبدرقه آنان و نیز بروز برخی معضلات و آسیب های اجتماعی به هنگام ایاب وذهاب خانواده زندانیان می شود . لذا احداث زندان جدید در پارس آباد از اهمیت ویژه ای برخوردار است که از خواست های دستگاه قضایی و مطالبات خانواده های زندانیان می باشد. »  

در ادامه این بازدید دادستان پارس آباد از گارگاه های اشتغال زایی مددجویان از جمله کارگاه پرورش و پروار گوساله ،کارگاه بلوک زنی ،کارگاه پرورش اردک و همچنین کارگاه ماشین شویی بازدید نموده و اقدامات انجام یافته در خصوص اشتغال زندانیان این مرکز را مثبت ارزیابی نموده و نسبت به استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه تاکید نمود.  

در پایان این بازدید فاخری رئیس بازداشتگاه و مرکز اشتغال پارس آباد ضمن قدردانی از حضور دادستان پارس آباد و هیئت همراه در مرکز اشتغال حضور مسئولین در بین مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان را از برکات نظام جمهوری اسلامی دانسته و آن را گامی مهم در راستای رعایت حقوق شهروندی برشمرد .  

بازدید دادستان شهرستان پارس آباد از پروژه جدید زندان این شهرستان

بازدید دادستان شهرستان پارس آباد از پروژه جدید زندان این شهرستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*