اخبار کوتاه

امام جمعه پارس آباد : باید توجه به خانواده های زندانیان یکی از اولویت های دست اندرکاران امر باشد

امام جمعه پارس آباد در دیدار رئیس دادگستری و رئیس بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان این شهرستان با وی بر احداث زندان در این شهرستان برای رعایت حال خانواده زندانیان و کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.  

حجت الاسلام رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد در این دیدار با تقدیر از زحمات کارکنان بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان این شهرستان برای کمک به برقراری امنیت اجتماعی گفت : « زندان در افکار عمومی مکان خوبی نیست اما هر بدی بد نیست. تاریکی خوب نیست اماخداوند متعال شب را برای آرامش قرار داده و لذا زندان چنین فلسفه ای  دارد. »

وی با اشاره به مشقت خانواده های زندانیان محکوم محاکم قضایی این شهرستان برای دیدار با زندانیان خود در زندان های اردبیل و مشگین شهر افزودند : « نبود زندان در شهرستان پارس آباد موجب شده  تا زندانیان محاکم قضایی این شهرستان به اردبیل و مشگین شهر برای نگهداری اعزام شوند و  این مقوله مشکلات زیادی برای خانواده هایی که برای ملاقات به شهرستانها سفر می کنند ایجاد می کند. بطوری که خانواده ها برای دیدار زندانیان خویش علاوه بر تحمیل هزینه سفر ، خطرات احتمالی جاده ای را نیز به جان می خرند و در این بین هستند خانواده هایی که دچار آسیبهای اجتماعی نیز می شوند . »  

 در ادامه این دیدار مظفری رئیس دادگستری  با اعلام خبر توجه جدی مسوولان شهرستان و استان و پیگیری های مدیرکل زندان ها برای احداث زندان در دومین شهرستان استان اردبیل از نظر جمعیت گفت : « امسال امیدواریم بودجه پروژه زندان شهرستان پارس آباد به گونه ای دیده شود که بتوان یک فاز از این زندان را مهیا نموده و آماده پذیرش زندانی نمود تا از این طریق مشکلات خانواده های زندانیان در امر ملاقات زندانیان کاهش یابد. »

رئیس دادگستری پارس آباد با اشاره به این نکته که باید زندان نزدیک به حوزه قضایی باشد تا در روند محاکمه و انتقال زندانیان از زندان به محاکم و زندان امنیت حفظ شود افزود: « حاکمیت اصلاً مشتاق ساخت زندان نیست . اما تا زمانی که جامعه دچار نواقصی هست و هستند کسانی که امنیت جامعه را به هم می زنند لاجرم زندان نیز بعنوان یک نیاز اجتماعی مطرح است . در این بین باید هم امنیت جامعه و هم امنیت خانواده های زندانیان نیز لحاظ شود و تلاش ما برای احداث زندان در شهرستان پارس آباد به خاطر همین ملاحظات می باشد . »   

مظفری رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد در ادامه به توسعه اشتغال زایی و راه اندازی صنایع تبدیلی در مرکز اشتغال زندانیان تاکید نمود و از زحمات  کارکنان بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان قدردانی کرد.

در پایان این دیدار فاخری رئیس بازداشتگاه و مرکز اشتغال زندانیان شهرستان پارس آباد گزارشی از روند اجرای پروژه زندان جدید و برنامه های اشتغال زایی مرکز اشتغال و حمایت از خانواده های زندانیان ارایه نمود.

حجت الاسلام و المسلمین رشادی امام جمعه پارس آباد

حجت الاسلام و المسلمین رشادی امام جمعه پارس آباد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*