اخبار کوتاه

امام جمعه مشگین شهر : شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه سرباز ولایت بود

زندان مشگین شهر یادواره شهید مقاومت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و بزرگداشت چهل و یکیمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با حضور و سخنرانی امام جمعه مشگین شهر برگزار کرد.  به گزارش روابط عمومی زندان مشگین شهر ، حجت الاسلام و المسلمین باوقارامام جمعه شهرستان مشگین شهر در این مراسم نکوداشت طی سخنانی  در جمع کارکنان و زندانیان زندان مشگین شهر با تبریک ایام الله دهه فجر و تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم معنوی در زندان گفت: « دوری از گناهان عامل ترقی روح و تکامل ایمان در انسانهاست .  هرکس با تکیه بر خداوند متعال بر لذت های دنیوی غلبه کند در واقع نفس را به زنجیر کشانده و خود را از هر لغزش و بدی نجات می بخشد که در این ارتباط روحانیون ، مربیان و مروجان علوم دینی و قرآنی نقش حیاتی در تربیت انسان ها دارند.» وی با اشاره به داستان حضرت یوسف (ع) که با توکل به خداوند متعال از محاصره شیطان نفس ، خویش را نجات داد افزود:« هرکس نفس خویش را اصلاح نکند از عقل خود نیز بهره ای نبرده است. »

 حجت الاسلام باوقار در بخش دیگری از سخنان خود از سردار دلها یاد کرده و با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: « هر زمان اعضاء و جوارح انسانها قرآنی شد ، زندگی و حیات انسان ها هم به سبک قرآنی خواهد بود.  نتیجه چنین تربیتی  ظهور انسان هایی مانند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که مطیع دنیا نگردیده و با الگو پذیری از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و قرآن رشد و تربیت یافت . » وی افزود : « شجاعت این بزرگ مرد از قرآن و اهل بیت علیه السلام نشات گرفته بود که از شنیدن نام او دنیای استکبار به لرزه درمی آمد و در شهادت او میلیونها انسان آزاده به سوگ نشستند. » امام جمعه مشگین شهر که در جمع کارکنان و زندانیان زندان مشگین شهر سخن می گفت با بیان اینکه هر کس که ایمان به خدا داشته باشد به قلب ها حکومت میکند و نزد خداوند تبارک و تعالی ، عزیز می باشد خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی با نفس مبارزه کرد و عزت و مجاهدت آن سردار سرافراز بود که باعث شد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نماز شهادت او اشک فراق بریزند. »

حجت الاسلام و المسلمین باوقار با اشاره به اینکه شهید سلیمانی مدافع حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بودند و سرانجام در راه ولایت و مکتب اسلام و قرآن به شهادت رسیدند افزود: « آن شهید به معنای واقعی کلمه سرباز ولایت بود . زیرا خود را تمام عمر با برکتش را وقف اسلام و امنیت مردم مسلمان و مظلوم منطقه نمود . »

امام جمعه مشگین شهر اقدامات فرهنگی و اصلاحی و تربیتی در زندان را ارج نهاده و از زحمات خسروی ، رئیس زندان مشگین شهر و هیأت امنای مسجد زندان در جهت برنامه ریزی برای شرکت پرشور و هفتگی پرسنل ، سربازان ، مددجویان زندان باز و خانواده های آنها در نماز عبادی سیاسی جمعه قدردانی نموده و خواستار تداوم این فرهنگ نمازی شدند.

وی در پیایان با اشاره به چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، آنرا عطیه الهی دانست که با سکانداری امام ( ره) به ملت ایران هدیه شد و حضرت امام خامنه ای ( حفظکم الله ) میراث دار این هدیه بزرگ خداوند به ملت خداجوی ایران می باشند . انتهای پیام ./ 

همایش نکوداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زندان مشگشین شهر

همایش نکوداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زندان مشگشین شهر

سخترانی حجت الاسلام و المسلمین با وقار امام جمعه مشگین شهر در جمع کارکنان و مددجویان زندان مشگین شهر

سخترانی حجت الاسلام و المسلمین با وقار امام جمعه مشگین شهر در جمع کارکنان و مددجویان زندان مشگین شهر

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*