اخبار کوتاه

امام جمعه شهرستان خلخال : خدمت در زندان نعمت بزرگی است که سختی های مشقت باری دارد

امام جمعه شهرستان خلخال که میهمان ویژه سومین جلسه شورای برنامه ریزی مسوولان زندان های استان بود در نشستی کوتاه در جمع مدیرکل و روسای زندانها و ادارات ستادی از کار در زندان بعنوان نعمتی الهی برای خدمت به بندگانی نام برد که آماده تغییر و نیازمند کمک و دستگیری هستند.

شورای اداری زندان های استان اردبیل که به صورت فصلی و به میزبانی یکی از زندانها برگزار می شود . این بار میزبان زندان خلخال بود . طبق روال این شورا اعضا پس از بحث و بررسی پیرامون مشکلات زندان ها جهت کسب معارف دینی و اخلاقی پای صحبت های امام جمعه شهرستان می نشینند و در ادامه به جهت استمرار تعامل با دستگاه قضایی شهرستان میزبان و حل مشکلات قضایی مددجویان با رئیس دادگستری و دادستان آن حوزه دیدار می نمایند .

در جلسه پاییزی شورای برنامه ریزی استان حجت الاسلام و المسلمین اسدی امام جمعه ، رمضان پور رئیس دادگستری و نباتی دادستان شهرستان خلخال به رسم میهمان نوازی با حضور در سالن جلسات زندان خلخال در جمع اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان حضور یافته و سخنرانی نمودند.

در این بخش از نشست مشترک ابتدا فتحی مدیرکل زندان های استان گزارشی از اقدامات و فعالیت های زندانهای استان بخصوص وضعیت قضایی زندان خلخال در قیاس سال گذشته و سالجاری ارایه نمود و گفت : « متاسفانه محکومیت مالی در استان اردبیل در رتبه ۲ فراوانی جرم قرار دارد و این مساله اصلاً شایسته و زیبنده استان ولایت مدار اردبیل نمی باشد و تمام مسوولان و دستگاههای ذیربط و متولی باید برای رفع این مشکل اقدام اساسی نمایند . زیرا اینها نیروهای کار و سرمایه استان هستند که دچار چالش شده اند. »

مدیرکل زندان های استان از محضر امام جمعه شهرستان و افراد ذی نفوذ و دارای جایگاه اجتماعی در بین مردم منطقه خواست تا با دعوت مردم به صبر ، سعه صدر ، حل اختلافات از طریق ریش سفید منشی و عدم مراجعه به دستگاه قضایی سیستم را در جهت کاهش جمعیت کیفری یاری نمایند.

امام جمعه شهرستان خلخال ضمن تقدیر از اقدامات اصلاحی و تربیتی انجام گرفته و گزارش جامع مدیرکل زندان های استان گفت : « کار در زندان نعمت و برکتی است که نصیب کارکنان این مجموعه شده . زیرا زندان در نظام اسلامی یعنی محل تربیت و اصلاح و آموزش اخلاق . کادر زندان باید متخلق به اخلاق حسنه باشند زیرا فلسفسه حشر و نشر با صالحین که خداوند منان تاکید می فرماید این است که از صفات آنها برداشت کنیم . باید طوری باشد که زندانبانان الگوی رفتاری و اخلاقی زندانیان باشند . »

وی از مجموعه مسوولین زندان خواست تا این سنت حسنه نگاه انسان مدار به زندانیان را گسترش دهند. به گفته حجت الاسلام و المسلمین اسدی در بروز جرم موقعیت اجتماعی ، اقتصادی ، آموزشی ، محیط زندگی و بسیاری مسایل دیگر دخیل است و انسان به فرموده خداوند هر لحظه می تواند به آغوش پروردگار خویش بازگردد . وی از مسوولین زندان خواست تا زمینه ساز هدایت مددجویان جوانانی باشند که بنا به هر دلیلی راه را خطا رفته اند.

حجت الاسلام اسدی امام جمعه شهرستان خلخال گفت : « متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات چهره به چهره از بین رفته و این باعث دوری انسان ها از همدیگر شده است . وقتی انسان ها که از هم دور باشند نه از هم نصیحت قبول می کنند نه مشاوره و نتیجه آن افتادن در وادی گمراهی میشود . »

وی مسیر اصلاح و تربیت نفوس به خطا رفته را خارج از سیکل اداری دانست و افزود : « نمی شود گفت با چهار چوب اداری ، با دستور العمل و با قانون وضع کردن میتوان رفتار و منش یک انسان را عوض کرد . بلکه باید در این بندگان خدا اطمینان ایجاد کینید . شما را باور کنند و خارج از سیستم معمول بر دلهای آنها نفوذ کنید . این فقط در عمل امکان پذیر می شود . »

حضور امام جمعه شهرستان خلخال در شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

حضور امام جمعه شهرستان خلخال در شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

 

  

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*