اخبار کوتاه

امام جمعه اردبیل : حفظ سایه ی عاطفی پدر برسرخانواده های زندانیان عبادت است

در راستای برگزاری باشکوه تر جشن های گلریزان سال ۱۳۹۸هیأت امنای نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل باآیت‌الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه اردبیل دیدار کردند .

آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه اردبیل  در دیدار اعضای هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان با وی گفت: « خانواده های زندانیان جرایم مالی با آسیب های اجتماعی زیادی دست به گریبان هستند و با مشارکت مردم و خیرین در جشن گلریزان امسال زمینه آزادی این زندانیان و به تبع آن کاهش آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی فراهم خواهدشد. »

سید حسن عاملی باتاکیدبراینکه نبود والدین در کنار خانواده هایشان سبب افزایش آسیب های اجتماعی می‌شود گفت : « حفظ سایه ی عاطفی پدر برسرخانواده ها عبادت است و ستاد دیه با حفظ این سایه ی عاطفی به تحکیم بنیان خانواده کمک  نموده و موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود . »

وی تصریح کرد: « جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد یک امر بسیار خوبی است که انتظار می‌رود خیرین استانی ،کشوری و یا افرادی که می‌توانند به این امر مهم کمک کنند در این جشن حضور یابند. »  امام جمعه اردبیل کار ستاد دیه را یک نمونه از پیشگیری از وقوع جرم مجدد دانست و بر کمک همگانی به ترویج فعالیت های این ستاد مردمی تاکید نمود .

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل : یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان در در ابتدای این جلسه طی گزارشی گفت : « ۲۸۴زندانی جرایم غیر عمد ومالی در سال گذشته با مبلغ محکومیت بالغ بر بر ۷۰۱میلیاردریال از زندان های استان آزاد شده اند . »

خدادادی افزود : « بیشترین آمار زندانیان جرایم غیر عمد ؛ محکومیت های مالی هستند که به خاطر مشکلات ناشی از نبود منبع درآمد مناسب و نابسامانی اقتصادی بدهکار شده و درزندان بسر می برند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود :اجرای احکام جایگزین به جای حبس و همچنین اعسار پرونده ها در دادگاه های استان در کاهش آمار زندانیان جرایم غیر عمد ومالی موثر بوده است .

اوادامه داد: درسال گذشته تعداد ۷۲تَن از زندانیان جرایم غیر عمد ومالی باپذیرش حکم اعسار به مبلغ ۲۹۱میلیاردو۵۱میلیون ریال از زندان های استان آزاد شده اند.

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان تصریح کرد : سال گذشته مبلغ ۸ میلیارد۱۶۸میلیون ریال ستاد دیه ی استان و ۱۸میلیاردو ۶۵۳ میلیون ریال ستاد دیه ی کشور به صورت بلاعوض به زندانیان جرایم غیر عمد ومالی کمک کرده است.

وی خاطر نشان کرد : این زندانیان واجد شرایط دریافت کمک ستاد دیه ی استان بودند که پس از تحقیق و بررسی دقیق پرونده ها توسط محققین ستاد و تایید هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان مبلغ محکومیت ها به حساب اجرای احکام های دادگستری واریز و به شکات پرونده ها پرداخت شده است .

خدادادی  با اشاره به این که امسال جشن گلریزان  در سیزدهم  ماه مبارک رمضان  برگزار خواهد شد افزود: این جشن با حضور خیرین و مسوولین استان در روز شنبه ،    ۲۸ اردیبهشت در سالن ولایت  سپاه حضرت عباس(ع)برگزارخواهد شد.

دیدار اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان اردبیل با امام جمعه اردبیل

دیدار اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان اردبیل با امام جمعه اردبیل

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*