اخبار کوتاه

المپیاد ورزشی مددجویان زندانهای اردبیل پس از ۱۵ روز رقابت با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

اولین المپیاد ورزشی زندانهای استان اردبیل با حضور مدیر کل زندانهای استان در زندان مرکزی اردبیل افتتاح و پس از ۱۵ روز رقابت فشرده بین ۱۰۷۶ مددجوی ورزشکار با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

افتتاحیه المپیاد ورزشی زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانهای استان

افتتاحیه المپیاد ورزشی زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانهای استان

این المپیاد که در پی دستور العمل اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها در شهریور ماه سالجاری در زندانهای سراسر کشور آغاز شده بود در استان اردبیل نیز به تناسب امکانات هر زندان در زندانهای شهرستانهای اردبیل، مشگین شهر، گرمی ، خلخال و مرکز اشتغال پارس آباد در رشته های والیبال، فوتسال، تنیس روی میز، شطرنج، دارت، کشتی پهلوانی و بازیهای بومی و محلی برگزار شد.

آیین افتتاحیه این المپیاد ورزشی با حضور مدیر کل زندان های استان اردبیل و مدیر زندان مرکزی اردبیل و معاونین اداره کل ، جمعی از کارکنان و مددجویان زندان مرکزی اردبیل  در تاریخ ۱۵/۶/۹۶برگزار شد .همزمان این المپیاد با برگزاری مراسم افتتاحیه در دیگر زندانهای استان با استقبال با شکوه زندانیان آغاز بکار نمود.

فتحی مدیر کل زندانهای استان در آئین افتتاحیه این رقابت ها در زندان مرکزی اردبیل در جمع مددجویان برگزاری المپیاد ورزشی زندانیان را که به دستور رئیس سازمان زندانها در زندانهای سراسر کشور برگزار می شود را یک حرکت بدیع و زیبا برای تجربه رقابت اجتماعی برشمرد و از مددجویان خواست تا با رویکرد به ورزش روح و جسم خود را برای حضور سعادتمندانمه در جامعه و بازگشت به اجتماع آماده کنند.

وی از مسئولین زندانها خواست تا با نظارت بر این رویداد ورزشی مسئولیت برگزاری این مسابقات را به خود زندانیان واگذار کنند تا از این طریق حس مشارکت در انجام برنامه های اجتماعی و مسئولیت پذیری آنها تقویت شود.

مدیر کل زندانهای اردبیل امر به ورزش را امر به معروف برشمرده و افزود: « آنچه در این المپیاد باید مهم باشد این است که حس کار تیمی و مسئولیت پذیری و هماهنگی اجتماعی بین مددجویان تقویت شود. برد و باخت هر کدام یک سوی هر مسابقه ای هستند و نباید ملاک و معیار اصلی این رویداد قلمداد شود زیرا روح المپیاد ها بر مبنای زندگی اجتماعی و قانونمندی استوار است و باید این اصل در تمامی مسابقات این المپیاد رعایت شود. »

گفتنی است مسابقات به صورت همزمان در کلیه زندانهای استان برگزار و نفرات برتر هر رشته با اهداء حکم قهرمانی و هدایایی مورد تشویق قرار گرفتند.

در نظر سنجی که از سوی روابط عمومی اداره کل زندانهای استان پیرامون برگزاری المپیاد ورزشی از مددجویان زندانهای استان انجام گرفت قریب به اتفاق پاسخ دهندگان این رویداد را مهم و موثر در تقویت روحیه و زمینه مناسبی برای تجربه کار گروهی برشمرده و خواستار تداوم چنین برنامه هایی شدند.

 المپیاد ورزشی زندانهای استان زندان خلخال

المپیاد ورزشی زندانهای استان. زندان خلخال

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*