اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل مطرح کرد : اشتغال مولد زندانیان زندان های استان به رشد ۲۳۸ درصد رسیده است

در دومین جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل در سال جاری که به ریاست مدیرکل زندانهای استان برگزار شد . مسایل و مشکلات زندانها در حوزه های مالی ، عمرانی ، اشتغال ، حرفه آموزی ، کاهش جمعیت کیفری ، بهداشت و درمان ، فرهنگی و تربیتی ، قضایی و اجرای احکام ، آمار و انفورماتیک و اطلاع رسانی مورد ارزیابی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

در این جلسه فتحی مدیرکل زندان های استان با تقدیر از زحمات کارکنان زندان ها ، اقدامات انجام یافته در راستای سیاست ها و اولویت های سازمان را در خور توجه توصیف نمود و خواستار حرکت رو به جلو توام با اطلاع رسانی از اقدامات شایسته زندان ها شد .

فتحی گفت : « ما در عصر فرا ارتباطات و دنیای مملو از رسانه ها قرار داریم باید زحمات و کارهایی را که انجام می شود را به شکل هنرمندانه ، شفاف و دقیق به مردم اطلاع رسانی کنیم . »

مدیرکل زندان های استان در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی دولت و کمبودها خواستار رعایت صرفه جویی و استفاده بهینه از امکانات و نظم و شفافیت مالی در هزینه کردها شد و افزود : «  با این وضعیت بودجه دولت ، کارهایی که در سطح زندان های استان انجام شده است خصوصاً اقداماتی که در حوزه زیرساخت ها و فعالیت های بهسازی و عمرانی انجام شده ستودنی است . »

وی با اشاره به رشد ۲۳۸درصدی اشتغال مولد زندانیان تاکید کرد: « نباید به این میزان بسنده کنیم . درست است که ما خیلی فراتر از برش کشوری اشتغال در زندانها عمل کرده ایم . اما تا جایی که در توان و امکانات ما می باشد باید با افزایش اشتغال مولد و درآمد زایی زندانیان به معیشت خانواده های آنها ، امنیت زندان و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر مددجویان کمک کنیم . »

وی در جای دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین ابزار مدیریت زندان ها گفت : « پرورش نیروی انسانی برای دولت هزینه بر بوده و نگهداشت آن نیز مستلزم هزینه می باشد . پس باید باید با آموزش مستمر ، ارزیابی و کنترل نیروی انسانی و افزایش بهره وری نیروها به منابع انسانی خویش حساس باشیم . تشویق کنیم و انگیزه ایجاد نماییم تا کارها به نحو شایسته انجام شود. اگر از ابزار تنبیه استفاده می شود حتماً باید بعنوان آخرین راهکار به آن نگاه کرد. زیرا ما با انسان سر و کار داریم . »

فتحی در ادامه با اشاره به اهمیت و ضرورت تامین امنیت در زندانها گفت : « نباید فکر کنیم که امنیت ما در زندانها قابل تهدید نیست . بلکه به عکس باید هر حوزه ای را آسیب پذیر بدانیم و نسبت به بررسی تهدیدات امنیتی بافت فیزیکی و اقدامات و برنامه ها در زندانها مطالعه و راهکار داشته باشیم . » 

مدیرکل زندان های استان اردبیل در پایان خواستار تشویق کارکنان زندانهای استان به داشتن خلاقیت و ایده پردازی شد و گفت : « باید در تمام امور کارکنان را به خلاقیت ، ایده پردازی و مشارکت در انجام کار تیمی تشویق کنیم . این مقوله در امور فرهنگی و تربیتی که سر کار مستقیم با اصلاح و تربیت زندانیان دارد باید درجه اهمیت بیشتری داشته باشد. » وی در این زمینه افزود : « اگر می خواهیم برنامه های فرهنگی ،  تاثیر گذاری بیشتری بر زندانی داشته باشد باید از خودمان شروع کنیم . خودمان بعنوان مسوول باید بینش فرهنگی داشته باشیم . در صف نماز جماعت در اول وقت حاضر باشیم . » وی تاکید کرد که باید در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی قرآن و نماز در اولویت باشد.

در این جلسه روسای زندانها ، ستاد اداری اداره کل و معاونین هر یک به فراخور وقت ، برنامه ها و اقدامات و چالش های حوزه کاری خویش را طرح و راهنمایی های لازم از سوی مدیرکل زندان ها انجام شد .

همچنین اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان از کانون اصلاح و تربیت ، بازداشتگاه مرکزی و زندان اردبیل نیز بازدید نمودند.

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان از زندان اردبیل

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان از زندان اردبیل

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان در معیت مدیر کل زندانها از فعالیت های فرهنگی زندان اردبیل

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان در معیت مدیر کل زندانها از فعالیت های فرهنگی زندان اردبیل

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان در معیت مدیرکل زندان ها از بندهای اقامتی زندان اردبیل

بازدید اعضای شورای برنامه ریزی زندان های استان در معیت مدیرکل زندان ها از بندهای اقامتی زندان اردبیل

جلسه شورای برنامه ریزی زندانهای استان اردبیل به ریاست فتحی مدیر کل

جلسه شورای برنامه ریزی زندانهای استان اردبیل به ریاست فتحی مدیر کل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*