اخبار کوتاه

استقبال مددجویان زندان گرمی از برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت جهاد کشاورزی در زندان

با هدف جذب و آماده سازی مددجویان برای بازگشت مجدد به جامعه و توسعه اشتغال در زندان و هدفمند سازی اوقات فراغت آنان ، دوره های متنوع آموزشی با همکاری اداره جهاد کشاورزی شهرستان گرمی ، در زندان این شهرستان برگزار شد.

ناصری رئیس زندان گرمی از استقبال مددجویان از اجرای دوره های آموزشی جهاد کشاورزی در این زندان خبر داد و گفت: « این دوره ها کوتاه مدت بوده و از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در این زندان شروع شده و در هر هفته یک دوره  برگزار می شود.» به گفته وی استقبال مددجویان از این دوره ها خوب بوده و تقریباً بیش از ۱۳۵ نفر در هر دوره ثبت نام نموده اند.

ناصری با اعلام این خبر افزود: « دوره های آموزشی شامل پرورش دام، زنبورداری ، پرورش طیور بومی ، پرورش کبک ، بلدر چین ، بوقلمون ، نحوه تولیدکودهای ورمی کمپوست ، تکثیرو پرورش ماهیان سردآبی ، شیوه های علمی تولید و کاشت بذر گندم و جو و عملیات کاشت پنبه می باشد. » به گفته رئیس زندان شهرستان گرمی برگزاری این دوره ها تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

به نقل از مسوولان اداره جهاد کشاورزی به دلیل متناسب بودن این دوره های آموزشی با نیاز های شغلی مردم منطقه این دوره ها برای مددجویان زندان گرمی حائز اهمیت بوده و توانمندسازی این قشر آسیب دیده جامعه  بعلت سیاست دولت برای رونق بخشیدن به کشاورزی و دامداری در منطقه مغان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. گفتنی است کلیه شرکت کنندگان پس از طی دوره آموزشی ضمن استفاده از امتیازات زندان ، از سوی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گواهی مهارت دریافت نموده و می توانند پس از آزادی از زندان از مزایا و تسهیلات وام اشتغال زایی نیز بهره مند شوند.  

دوره های آموزش کوتاه مدت جهاد کشاورزی در زندان گرمی

دوره های آموزش کوتاه مدت جهاد کشاورزی در زندان گرمی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*