اخبار کوتاه

استاندار اردبیل خبر داد: انعقاد اولین تفاهمنامه ایجاد ۶۰۰ شغل برای زندانیان و ۱۰۰۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد امام (ره)

 استاندار اردبیل گفت: « به منظور عمل به شعار “حمایت از کالای ایرانی” و تحقق اهداف اشتغال استان اولین تفاهم نامه فی مابین بزرگترین تولید کننده تابلو فرش کشور با کمیته امداد امام (ره) و اداره کل زندان های استان جهت ایجاد ۱۶۰۰شغل منعقد شد. »

اکبر بهنام جو در جریان انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: « سرمایه گذار این پروژه شرکت تعاونی تابلو فرش سردرود استان آذربایجان شرقی متعهد شده ۱۰۰۰ شغل برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و۶۰۰ شغل در زندان های استان ایجاد کند. »

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی شغلی برای افراد کم درآمد از اهداف این طرح است گفت: « در این قرار داد حتی افرادی که هیچ آشنایی با بافت فرش و تابلو فرش ندارند و علاقمند به یادگیری بافت هستند در کمترین زمان ممکن آموزش داده می شود. »

مهندس بهنام جو افزود: « از سوی سرمایه گذار این طرح تجهیزات ، هزینه ، ماشین آلات و ملزومات مورد نیاز کارگاه های تابلو فرش در اختیار مددجویان کمیته امداد و زندانیان قرار می گیرد. »

به گفته استاندار اردبیل ، تفاهم نامه ها سبب تداوم اشتغال مددجویان هنرمند و موجب امید مردم به آینده می شود.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل ضمن اظهار خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه آن را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان در جهت کاهش جرم دانست و گفت : « اشتغال و بزه کاری رابطه عکس با هم دارند . یعنی هر چه بتوانیم در سطح جامعه ، خصوصاً برای اقشار آسیب پذیر بستر اشتغال را ایجاد کنیم به همان میزان جرایم کاهش پیدا خواهد کرد. »

مدیرکل زندان های استان با اشاره به سیاست توانمند سازی زندانیان با آموزش های فنی و حرفه ای و سپس ایجاد اشتغال پایدار در راستای آماده سازی مددجو برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه افزود: « یکی از روش های کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان این است که مددجو از زمان تحمل حبس وارد چرخه تولید شود و بتواند پس از آزادی نیز در این چرخه باقی بماند. سازمان زندان ها این بستر را از طریق مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان مهیا ساخته و با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولت امیدواریم این ۶۰۰ نفر پس از آزادی نیز در چرخه تولید باقی بمانند. »  به گفته فتحی هم اکنون ۱۲۷۱ نفر از زندانیان محکوم زندان های استان در چرخه اشتغال مولد قرار دارند.

انعقاد تفاهم نامه اشتغال

انعقاد تفاهم نامه اشتغال

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*