اخبار کوتاه

استاندار اردبیل در بازدید از مراکز تامینی و تربیتی تاکید کرد: نهاد های تربیتی برنامه محورانه عمل کنند

استاندار اردبیل گفت: نهاد های تربیتی کشور باید برنامه محورانه عمل کنند تاچالش های اجتماعی در جامعه به بحران تبدیل نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش در بازدید از زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی

بازیدید استاندار و رئیس کل دادگستری استان از زندان مرکزی اردبیل و ادای احترام یگان تشریفات به میهمانان

بازیدید استاندار و رئیس کل دادگستری استان از زندان مرکزی اردبیل و ادای احترام یگان تشریفات به میهمانان

اردبیل اظهار کرد: موفقیت نهادهای تربیتی در اکثر کشورهای دنیا باعث شده بزه و بزهکاری در جامعه آنها کم شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اگر نهادهایی مانند خانواده،آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد و سایر دستگاه های ذیربط در این حوزه موفق عمل نکنند و در این زمینه برنامه مدون نداشته باشند در آینده به جامعه هزینه زیادی تحمیل می شود.

دکتر خدابخش با اظهار تاسف از تعداد زندانیان استان و بزه انتسابی به آنها افزود: باید به سوی غنی سازی نهادهای تربیتی و بررسی علل و ریشه بزه و بزهکاری در استان بپردازیم تا در آینده امنیت و آرامش جامعه از سوی بزهکاران سلب نشود.

استاندار اردبیل همچنین در بازدید از کارگاه های تولیدی مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی زندانیان استان با بیان اینکه مدیران زندان و مراکز تامینی و تربیتی استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی اقدامات ارزشمندی انجام داده اند، افزود:ایجاد کارگاهای آموزشی با هدف اشتغال پایدار و اشتغالزایی مولد در داخل و محوطه بازداشتگاه ها گامی مهم و ارزشمند است.

وی ادامه داد: حرفه آموزی مددجویان در داخل مراکز تربیتی باید بصورت مستمر ادامه داشته باشد تا بزهکار بعد از خروج از ندامتگاه و بازداشتگاه به سوی کارآفرینی گام بردارد.

دکتر خدابخش با اشاره به اینکه ۱۶۰ نفر از بزهکاران بعد از آزادی از زندان و ندامتگاه  با کمک مسئولین زندان تسهیلات بانکی دریافت کرده و در حال حاضر مشغول به کار هستند، تصریح کرد: در حال حاضر نیز بیش از ۱۱۰۰ نفر در ندامتگاه و بازداشتگاه های استان با وجود درآمد کم نسبت به خارج از زندان در کنار حرفه آموزی به اشتغال مشغول هستند که در این راستا باید سایر مسئولان استانی نیز در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در استمرار اشتغال در مراکز تربیتی و ندامتگاه کمک حال باشند.

استاندار اردبیل در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز اقداماتی صورت گرفته و در حال حاضر نیز بسیاری از مددجویان مراکزتامینی و  تربیتی از مقاطع ابتدایی حتی تا آموزش عالی به تحصیل مشغول هستند.

استاندار اردبیل در صدر هیاتی اعم از رئیس کل دادگستری استان،دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب اردبیل،رئیس دادگاه عمومی و انقلاب اردبیل،مدیران کل امور امنیتی،انتظامی و اجتماعی،فرهنگی استانداری در زندانها و مراکز تامینی و تربیتی اردبیل حضور یافت و سپس آشپزخانه صنعتی مرکزی زندان اردبیل،مدرسه آموزشی مددجویان زندان افتتاح و ازکارگاه کارتن سازی،قالیبافی،خیاطی،صنایع دستی،خشکشویی،اتاق سازی خودرو،کتابخانه عمومی،گلخانه کشت خیار و گوجه  و صنایع بسته بندی بازدید و از نزدیک با تعدادی از مددجویان دیدار و به مشکلات آنها رسیدگی کرد.

  شماره خبر : ٢٤٨١١   

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*