اخبار کوتاه

استاندار ادربیل : زندانهای استان اردبیل گامهای موفقی در جهت اشتغال زندانیان برداشته است

زندانها و مراکز تامینی و تربیتی مرکز استان اردبیل میزبان استاندار اردبیل و جمعی از مدیران ارشد قضایی ، اجرایی و نظارتی استان بود. در این بازدید پروژه های آشپزخانه صنعتی و مدرسه سه کلاسه خیّر ساز زندان مرکزی اردبیل و ساختمان جدید ستاد اداری اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی مرکز استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر  مجیدخدابخش استاندار اردبیل با اختصاص یک روز کاری از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه دهم مرداد ماه  ۱۳۹۶ در معیت رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور در مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل و افتتاح ساختمان جدید اداری این مجتمع و بازدید از کارگاه های اشتغال و بندهای اقامتی بازدید خویش را از زندانهای مرکز استان آغاز نمود. وی در بازدیداز کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی اردوگاه کاردرمانی اردبیل فعالیت های انجام گرفته در زمینه اشتغال و کسب درآمد مددجویان زندانهای استان را امری بسیار مهم و قابل تقدیر برشمرد و از مدیر کل و دست اندرکاران این مرکز قدردانی نمود.

دکتر خدابخش سپس در زندان مرکزی اردبیل حضور یافت و ضمن افتتاح آشپزخانه صنعتی جدید با حضور در مجتمع فرهنگی زندان مدرسه سه کلاسه خیّر ساز زندان مرکزی را نیز افتتاح نمود . ایشان سپس از بخش های مختلف فرهنگی ورزشی هنری و اشتغال و حرفه آموزی زندان دیدار نموده و ضمن بازید از بندهای پر جمعیت زندان در جریان تراکم جمعیت کیفری قرار گرفت.

در این بازدید استاندار اردبیل پس از حضور در بند نسوان زندان مرکزی و دیدار این مجوعه از نزدیک قول مساعد جهت تامین اعتبار انتقال اندرزگاه زنان به محلی جدید در جوار بازداشتگاه مرکزی اردبیل را در جهت رعایت حقوق شهروندی و ایجاد فضای مناسب برای ارائه آموزشهای  فرهنگی ، اصلاحی و تربیتی را داد.

مرحله آخر بازدید دکتر خدابخش دیدار از بازداشتگاه مرکزی اردبیل ، گلخانه و کارگاه های اشتغال همجوار آن و همچنین کانون اصلاح و تربیت بود.

استتاندار اردبیل ایجاد زمینه اشتغال زندانیان و فروش تولیدات آنها در راستای کسب درآمد را امری ستوده دانست و گفت : «اشتغال زندانیان و کسب در آمد از نکات بارز و ارزشمندی است که باید بخاطر ایجاد این بستر از دادستان محترم مرکز استان و مدیر کل زندانها تقدیر نمود. وی در دیدار از کارگاههای اشتغالی که با کمک بخش خصوصی راه اندازی شده بود نیز ضمن تجلیل از ورود بخش خصوصی به امر اشتغال زندانیان گفت : « ورود بخش خصوصی خصوصاً  صاحبان کارگاههای که قبلاً راکد بوده و با کمک  زندان قصد راه اندازی مجدد کارگاهها و کمک به اقتصاد و تولید استان را دارند امر میمونی است و دولت با اعطاء تسهیلات ویژه از این تولید کنندگان حمایت می کند . »

گفتنی است زندانیان هنرمند در بازدید استاندار از زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت با اجرای نمایش پانتومیم ، سرود و برنامه های قرآنی و فرهنگی گوشه هایی از فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندانها را برای مقام ارشد اجرایی استان به نمایش گذاشتند.

دکتر خدا بخش با تحسین مددجویان هنرمند فعالیت های  هنری و فرهنگی زندان را سطح بالا توصیف نموده و آنرا لازمه اصلاح و بازاجتماعی نمودن زندانیان دانست .

افتتاح ساختمان اداری جدید اردوگاه کار درمانی اردبیل

افتتاح ساختمان اداری جدید اردوگاه کار درمانی اردبیل

افتتاح مدرسه سه کلاس خیر ساز زندان اردبیل

افتتاح مدرسه سه کلاس خیر ساز زندان اردبیل

افتتاح آشپزخانه صنعتی زندان اردبیل

افتتاح آشپزخانه صنعتی زندان اردبیل

بازدید از کارگاههای اشتغال زندانیان

بازدید از کارگاههای اشتغال زندانیان

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*