اخبار کوتاه

اداره کل زندان های استان اردبیل در میان ادارات کل زندان های کشور در ترویج و اقامه نماز جماعت شایسته تقدیر ویژه شناخته شد

در همایش سالیانه ستادهای اقامه نماز جماعت زندان های سراسر کشور ، اداره کل زندان های استان اردبیل برای چندمین سال متوالی به دلیل عملکرد مناسب در حوزه ترویج و اشاعه فرهنگ نماز جماعت شایسته « تقدیرویژه » شناخته شده و با اهدای لوح تقدیر از سوی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تجلیل گردید .  

در لوح اهدایی از سوی حجتی پور معاون سلامت ، اصلاح و تربیت سازمان خطاب  به فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل  آمده است :  « مستند به گزارش عملکرد مطلوب ارسالی از آن استان و نظر به ارزیابی صورت گرفته در ستاد اقامه نماز سازمان به اطلاع می رساند عملکرد آن استان در سال ۱۳۹۷ در امر ترویج و اقامه نماز در زندانها ، شایسته تقدیر ویژه می باشد . »

همچنین  ستاد اقامه نماز اداره کل زندان های استان اردبیل بر اساس بررسی های ستاد اقامه نماز استان اردبیل در بین  ادارات کل و دستگاه های اجرایی و قضایی استان در ارزیابی سال ۱۳۹۷ بعنوان دستگاه برتر شایسته تقدیر ویژه شناخته شده است.

به گفته فتحی مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان اردبیل با انتخاب اداره کل زندان های اردبیل بعنوان دستگاه برتر در ارزیابی سال گذشته برای هفتمین سال متوالی است که  این دستگاه عنوان شایسته تقدیر ویژه را به خود اختصاص می دهد . همچنین در سطح زندان های کشور نیز در چهارمین سال پی در پی بعنوان دستگاه برگزیده انتخاب شده است .

فتحی پیرامون علت انتخاب زندان های استان بعنوان دستگاه برگزیده کشوری و استانی در امر ترویج فرهنگ نماز گفت : « خداوند در قرآن کریم در آیه ۴۱ از سوره مبارکه حج کسانی را که به آنها قدرت بخشیده امر به اقامه نماز ، زکات و امر به معروف و نهی از منکر می کند . این تکلیف ما را بعنوان فرد مسلمان مشخص می کند . امر نماز و تلاش در جهت ترویج آن علاوه بر یک امر دینی و عبادی یک مساله تربیتی می باشد . »

مدیرکل زندان های استان افزود : « طرح بسیار خوبی  توسط فرهنگی و تربیتی زندان ها در بین سربازان و مددجویان اجرا می شود و آن سنجش میزان آشنایی آنها در بدو ورود با نماز و احکام و اعمال مربوط به آن می باشد . کسانی که نیاز به آموزش داشته باشند مورد تعلیم قرار می گیرند و خود این امر یک شیرینی و حلاوتی وصف نشدنی برای مسوولان زندان ها دارد . »

وی از تشویق فعالان نماز در زندان های استان در سه حوزه کارکنان ، سربازان و مددجویان خبر داد و افزود : « در طول سال و به مناسبت های مختلف کارگاه ها و دوره های آموزشی شیوه های دعوت به نماز فرزندان نیز برای پرسنل برگزار می شود تا خانواده ها در امر دعوت فرزندان خویش به نماز از بهترین و کاربردی ترین شیوه ها استفاده نمایند . »

لوح تقدیر بخاطر کسب عنوان تقدیر ویژه نماز توسط اداره کل زندان های استان اردبیل

لوح تقدیر بخاطر کسب عنوان تقدیر ویژه نماز توسط اداره کل زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*